"Przeszłość to tylko bajka, którą sobie opowiadamy"
Ona

Baśnie (Tom 8): Wilki

basnie wilki

Wilki,
- seria: Baśnie (Tom 8),
- autorzy: Bill Willingham, Steve Leialoha, Mark Buckingham, Shawn McManus, Andrew Pepoy;
- Egmont, 2011.

Ósmy już tom lubianych przeze mnie Baśni. Jest to tom o tyle wyjątkowy, że w końcu mamy powrót do Bigby'go Wilk'a. Jak doskonale wiemy opuścił on Baśniogród i udał się w nieznane miejsce. Mowgli po intensywnych i niełatwych poszukiwaniach w końcu odnajduje Wilka i namawia go na bardzo niebezpieczną misję. Najwyższa pora pokazać Adwersarzowi, że atakując Baśniogród musi liczyć się z działaniami odwetowymi. Zemsta jest nieunikniona, a najlepiej smakuje na chłodno. Ósmy tom kończy się happy endem. Bigby Wilk oraz Bigby Królewna Śnieżka z dzieśmi w końcu mogą zamieszkać razem. Od teraz mogą prowadzić szczęśliwe, spokojne życie w odciętej od świata dolinie, która znajduje się gdzieś pomiędzy Baśniogrodem a Farmą. Oby tak nie było - nie żebym im źle życzył, ale źle to wróży historii.


Ósmy tom Baśni rozczarowuje. Tempo akcji mocno spada, brakuje wydarzeń drugoplanowych. Miejmy nadzieję, że to chwilowy spadek formy.
Wilki to bardzo trudno dostępny tom. Miałem problem by go kupić, a poza tym przepłaciłem. Obecnie na aukcjach internetowych chodzi za 150 złotych (na szczęście nie musiałem tyle płacić).
Niestety, jak chce się mieć całą kolekcję to trzeba się liczyć z kosztami ;p

 

Komentarze Disqus