"W porządku, panie DeMille, jestem gotowa na zbliżenie."
Bulwar Zachodzącego Słońca

holt carnivia rozgrzeszenie

Carnivia. Rozgrzeszenie
(The Absolution);
- cykl: Carnivia;
- autor: Jonathan Holt;
- wydawnictwo: Akurat. 2016.

Ostatni tom trylogii o Carnivii, wirtualnym świecie, w którym spotykają się prawdziwi ludzie. Niektórzy szukają tylko prywatności, a inni miejsca do którego wstępu nie mają amerykańskie służby. Carnivia staje się miejscem spotkań radykałów. Natomiast w Wenecji życie toczy się stałym tempem. Niewielu jej obywateli ma świadomość, że w podziemiach miasta działają potężne siły, które wpływają na życie nie tylko Wenecjan, ale także całego świata.
Amerykanie traktują Włochy jako miejsce, w którym będą przygotowywać operacje na cały świat.
Rozgrzeszenie opowiada o śledztwie w sprawie niewyjaśnionego morderstwa, które znosi znamiona rytualnej kary. Czyżby masoni się zradykalizowali i wyszli z podziemi? Takie rozwiązanie wydaje się być teorią spiskową, ale Holt pozytywnie zaskakuje. Jedną absurdalną teorię zastępuję całkiem inną, jeszcze bardziej absurdalną. Powieść jest totalną fikcją, ale bazuje na prawdziwych wydarzeniach i zagrożeniach. Wystarczy tylko wspomnieć, że mowa tu o Katalonii, która będzie chciała niepodległości. Widać, że autor odrobił zadanie z geopolityki. Porządną pracę też wykonał z zakresu współczesnych zagrożeń cyberterroryzmu. Nie będę ich tu wymieniać by nie psuć lektury.
Trzeci tom Carnivii dobrze się czyta, poziomem nie odstaje od pozostałych, ale cieszę się, że już opuszczam ten świat. Potrzebuję nowych rzeczywistości.


Jeśli ktoś chce poczytać to Carnivie znajdzie w każdej bibliotece, ja też chętnie mogę udostępnić.

Komentarze

Back to top