"Dlaczego upadamy, Bruce? Po to, żeby nauczyć się, jak wstawać"
Batman: Początek

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

nesbo pragnienie

Pragnienie - Jo Nesbø

Pragnienie,
(Tørst)
- autor: Jo Nesbø;
- cykl: Harry Hole (tom 11)
- Seria: Ślady zbrodni
- Wydawnictwo Dolnośląskie, 2017.

Mój pierwszy kontakt z komisarzem Harry'm Hole. Nie chciałem zaczynać jego przygód od najnowszej, już jedenastej, części, ale pragnienie przeczytania nowości okazało się silniejsze. Pragnienie by być na bieżąco z tym wszystkim, o czym teraz się mówi. Pragnienie zwyciężyło. W zasadzie to o tym jest ta powieść. O pragnieniach, które każdy z nas ma w sobie, które czasem tłumimy, ale w sprzyjających okolicznościach pozwolimy na ich realizację. Nie będziemy liczyć się z bilansem zysków i strat. Zostanie tylko zaspokojenie pragnienia. Muszą tylko zaistnieć sprzyjające uwarunkowania. Tak niewiele potrzeba by hamulce przestały istnieć.
Hole jest już na zasłużonej emeryturze, ale musi z niej powrócić by po raz kolejny pomóc w śledztwie. Po mieście grasuje seryjny morderca, który za pomocą nietypowej szczęki okalecza swoje ofiary. Dochodzenie musi być przeprowadzone bardzo sprawnie - ofiar przybywa, a śledztwo może mieć wpływ na politykę.


W pragnieniu morderstwa i śledztwa często schodzą na drugi plan. Na pierwszy wysuwa się tytułowe pragnienie, a w zasadzie należałoby użyć formę mnogą - pragnienia. Każdy jakieś ma - czekają tylko na wybudzenie. A Ty ile jesteś w stanie poświęcić by spełnić swoje pragnienia?
Podoba mi się styl Nesbø oraz wiedza autora z zakresu współczesnych trendów i popkultury. Niespecjalnie podobał mi się układ tekstu. Wąskie marginesy, mała czcionka i krótkie odstępy pomiędzy akapitami, rozdziałami skutecznie utrudniały czytanie.

Komentarze

Back to top