„Słowa mówią to, czego nie pokazują obrazy, obrazy pokazują to, czego słowa nie mówią”

Perry Nodelman

Wiedźmin (tom1): Dom ze szkła

wiedzmin tom 1 dom ze szkła

Wiedźmin: Dom ze szkła
(The Witcher Volume 1: House of Glass); 
- tom 1; 
- autorzy: Paul Tobin, Joe Querio; 
- Egmont Polska, 2014.

Media oszalały. Netflix zabrał się za ekranizację Wiedźmina. Dla młodego pokolenia to przede wszystkim znakomita gra, a dopiero później proza Sapkowskiego. Moje pokolenie ma odwróconą kolejność - na pierwszym miejscu są książki. O polskiej ekranizacji lepiej pomilczmy. Zawsze chciałem posiadać własne wydanie książek Sapkowskiego, ale też zawsze były bardziej priorytetowe wydatki (to nie znaczy że potrzebne). Może jak kiedyś ponownie sięgnę po ten tytuł to sobie kupię?
Ostatnio mi bliżej do komiksu, dlatego też chętnie, aczkolwiek z obawami, sięgnąłem po Dom ze szkła, który stanowi pierwszy tom komiksowych przygód Wiedźmina.


wiedzmin tom 1 dom ze szkła cytat
Scenariusz napisał Paul Tobin, a ilustrował Joe Querio. Historia nie jest zbyt skomplikowana. Gerald, z przypadkowo napotkanym towarzyszem trafia do niebezpiecznego lasu, w którym znajduje się przeklęty dom, z którego nie ma ucieczki. Fabuła specjalnie mnie nie porwała, zabrakło trochę wątków pobocznych i ostrzejszego humoru. Na szczęście nie została pozbawiona słowiańskiego pierwiastka i jest odpowiednio mroczna. Niespecjalnie mi się też podobały rysunki. O wiele bardziej przypadły mi do gustu ilustracje koncepcyjne w wykonaniu Duncan'a Fegredo, które znajdują się na ostatnich kartach komiksu.
A może zwyczajnie się czepiam?
Pewnie niedługo sięgnę po drugi tom.

 

Komentarze

Komentarze Disqus