"W porządku, panie DeMille, jestem gotowa na zbliżenie."
Bulwar Zachodzącego Słońca

Już mnie nie oszukasz - Harlan Coben

juz mnie nie oszukasz coben

Już mnie nie oszukasz, 
(Fool me once); 
- autor: Harlan Coben; 
- Wydawnictwo: Albatros, 2017.

May'a jest żołnierzem, ale także matką i żoną. W zasadzie to tylko matką w żałobie po mężu, który zostal niedawno zamordowany. Jest to kolejna bliska osoba, która ginie w brutalnych okolicznościach. Kilka miesięcy wcześniej jej siostra została torturowana i zabita przez nieznanych sprawców. Kobiecie trudno pogodzić się ze stratą, ale sytuację komplikuje fakt, że widzi na nagraniu z domowej kamery męża, który bawi się z córką. Jak to możliwe, że Joe żyje? May'a rozpoczyna prywatne śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności śmierci najbliższych osób.
Ostatnio przeczytałem kilka powieści Coben'a i miałem to szczęście, że trafiałem na jego lepsze pozycje. Niestety najnowsza powieść wydaje się mocno wtórna względem poprzednich. Akcja bardzo wolno się rozkręca i jest dosyć liniowa. Dopiero w drugiej połowie książki autor wprowadza dodatkowe wątki, które zaczynają mocniej przyciągać czytelnika. Zakończenie jest na wysokim poziomie - jest mocne przyśpieszenie akcji oraz mała rewolta w fabule, która może się podobać.


Już mnie nie oszukasz to dobry thriller, ale zabrakło w nim trochę finezji i rozbudowania sieci wątków, które ładnie by się łączyły w finale.

Ciekawostka - nie wiem czy wiecie, ale można zostać bohaterem książek Coben'a. Trzeba tylko hojnie wspomóc odpowiednie organizacje dobroczynne. Podoba mi się taka inicjatywa.

 

Komentarze

Komentarze Disqus