"W porządku, panie DeMille, jestem gotowa na zbliżenie."
Bulwar Zachodzącego Słońca

Nowości na stronie

Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997
Aż do piekła - 2016
PTSD. Syndrom stresu pourazowego
Wielkie katastrofy XX wieku
Na rauszu - 2020

basnie 3 kroniki milosne

Baśnie: Kroniki miłosne;
- seria: Baśnie (Tom 3);
- autorzy: Bill Willingham, Craig Hamilton, Lan Medina, Steve Leialoha, Mark Buckingham, Bryan Talbot, Daniel Vozzo, Linda Medley;
- Egmont Polska, 2008.

Kolejny tom Baśni przeczytany. Niech was nie zmyli tytuł. To nie jest żadne romansidło. Zresztą wyobrażacie sobie prawdziwą miłość w Baśniogrodzie? Każdy przecież ma jakieś mniej lub bardziej ukryte cele, a miłość przychodzi i odchodzi. Taki Książę Uroczy? Często się zakochuje a jeszcze częściej odkochuje.. no chyba że mowa o majątkach - wtedy to inna sprawa.
Wilk i Śnieżka mają się ku sobie, ale okoliczności ich związku trudno nazwać romantycznymi. Zresztą nie ukrywajmy - w świecie baśni miłość to zawsze była podejrzana sprawa - a to klątwa, a to czar, że o magicznych eliksirach i przymusowych związkach nie wspomnę.


Kroniki miłosne nie posiadają jednolitej fabuły, są zbiorem czterech opowieści z czego akcja dwóch nie wiąże się bezpośrednio z wydarzeniami poprzednich tomów. Pozwalają za to o wiele lepiej zrozumieć uniwersum Baśniogrodu a także rozwijają poznanych wcześniej bohaterów. Na plus trzeba zaliczyć też sylwetki postaci na pierwszych stronach komiksu.
Opowiedziane historie wciągają, ale pozostaje mały niedosyt. Chyba wolałbym jedną, dłuższą fabułę. Kolejne dwa tomy już czekają na półce na swoją kolej. Coś czuję, że cały cykl będzie trzeba przeczytać. Seria Baśnie idealnie się wpasowała w mój gust - z przerażeniem stwierdzam, że ma jednak jeden odczuwalny minus. Poszczególne tomy troszkę kosztują.

Komentarze

Back to top