"Cóż, nikt nie jest doskonały"
 Pół żartem, pół serio

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

syn nesbo

Syn
(Sønnen)
- autor: Jo Nesbø;
- seria: Ślady zbrodni;
- Wydawnictwo Dolnośląskie, 2014.

Mój powrót do czytania zacząłem od kilku pozycji Coben'a, było kwestią czasu aż sięgnę po kolejnego mistrza gatunku. Trafiło na Jo Nesbø.
Sonny jest więźniem w jednym z najpilniej strzeżonych więzień w Norwegii. Pomimo iż odbywa wyrok za morderstwo nie sprawia kłopotów. Jest wyciszonym chłopakiem, który potrafi słuchać. Wszystko się zmienia jak się dowiaduje, że jego ojciec został zamordowany. Wcześniej Sonny, podobnie jak i policja, był przekonany, że to było samobójstwo. Musi jak najszybciej wydostać się z więzienia i odkryć prawdę. Na wolności dowiaduje się, że jest wiele osób, którym zależy na tym by wydarzenia sprzed wielu lat zostały zapomniane. O dawnych wydarzeniach można by zapomnieć gdyby nie fakt, że sprawiedliwości nie stało się zadość.


Nesbø, jak na mistrza gatunku przystało, umiejętnie lawiruje akcją i w kolejnych rozdziałach odsłania nam elementy łamigłówki. Początkowo przypadkowe zdarzenia, motywy z upływem stron bezbłędnie trafiają na swoje miejsca w układance. Syn to nie tylko opowieść o zemście, ale też opowieść o dylematach moralnych. O tym, że nie wszystko zawsze jest tym czym się wydaje, a świat oraz ludzie mają wiele odcieni szarości.

Komentarze

Back to top