"Przywitaj się z moim małym przyjacielem!"
Człowiek z blizną

Nowości na stronie

Nixon - 1995
Gracz - 1992
Płonący wieżowiec - 1974
Moja lista #15
Zaklinacz koni - 1998
Millenium. Saga - Belen Ortega, Sylvain Runberg
Criminal. Zły czas, złe miejsce; Parszywy weekend
Miłość, szmaragd i krokodyl - 1984
Sandman. Tom 3. Kraina snów
Truman - 2015
Zapach kobiety - 1992
Trójka uciekinierów - 1989
Niewygodna prawda - 2015
Czarny deszcz - 1989
Previous Next Play Pause

millenium saga

Millenium. Saga
Historia składa się z trzech, krótkich albumów składających się jedną, zwartą historię:
1. Zamrożone dusze.
2. Nowi spartiaci.
3. Dziewczyna, która nie odpuszczała.
- autorzy: Belen Ortega, Sylvain Runberg;
- wydawnictwo: Egmont Polska, 2019
- kategoria: komiks, Millenium.

Mikael przygotowuje materiał opisujący historię 'kariery' Sten'a Windoff'a, przywódcy rosnącej w siłę skrajnie prawicowej Partii Szwedzkich Republikanów głoszącej mocno nacjonalistyczne hasła. Taki faszyzm w nowym wydaniu. Jego partia ma coraz większe poparcie i istnieje ryzyko, że będzie współtworzyć rząd, a to by oznaczało koniec z tolerancyjną Szwecją.
Lisbeth też się nie nudzi, razem z przyjaciółmi z Republiki Hakerów próbuje się włamać do nowej bazy danych SAPO (szwedzkie służby specjalne) gdzie przetrzymywane są dane praktycznie o wszystkich. Lisbeth chce je bezpowrotnie zniszczyć, ale nie wie jeszcze, że jest też inna grupa, która chętnie by przejęła te informacje. Wyłapują zdolnych hakerów, a następnie zmuszają ich do pracy dla siebie. Idealizm w kontrze do pragmatyzmu.

criminal t 4 zly czas

Criminal. Zły czas, złe miejsce; Parszywy weekend;
- twórcy: Sean Phillips , Ed Brubaker;
- seria: Criminal, Tom 4;
- Mucha Comics, 2021;
- kategoria: komiks: noir.

Zły czas, złe miejsce
1976.
Teeg Lawless, ojciec Tracy,ego jest w zakładzie karnym. Odsiaduje jakiś bzdurny wyrok, ale szybko okazuje się, że ktoś wydał na niego wyrok śmierci. Kilka tygodni odsiadki może być trudne do przeżycia. Na szczęście, dla niego, szef załatwił mu skrócenie kary. Była robota do wykonania na wolności. Teeg musi jeszcze znaleźć osobę chcącą go zabić. Może to nienawiść, a może tylko interesy?

sandman t 3 kraina snow

Sandman: Kraina snów,
(The Sandman: Dream Country);
- autorzy: Colleen Doran, Neil Gaiman , Malcolm Jones III, Kelley Jones, Charles Vess;
- Sandman, Tom 3;
- Egmont Polska, 2009;
- kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics.

1. Kaliope
Muza Kaliope została uwięziona przez niezbyt utalentowanego pisarza, który postanowił zostać jej Panem. Kaliope zsyła na niego natchnienie, które przeradza się w wielki sukces. Tuż przed śmiercią pisarz przekazuje zniewoloną muzę kolejnemu chętnemu. Kaliope woła o pomoc, ale nie ma chętnych do jej uratowania.. No chyba, że jej były kochanek by jej pomógł.. ale ponoć on też jest zniewolony, a poza tym nie rozstali się w zgodzie.

gra zaklinacza

Gra Zaklinacza,
(Il gioco del Suggeritore);
- autor: Donato Carrisi;
- cykl: Mila Vasquez, tom 3;
- wydawnictwo: Albatros - 2021;
- kategoria: kryminał/sensacja/thriller.

Mila Vasquez wybrała życie poza głównym nurtem. Dom na uboczu, brak Internetu, telewizji, telefonu. A przede wszystkim brak policji. Może w ten sposób zapewni bezpieczeństwo córce?
Plan mógł się udać, ale do Mila zostaje wciągnięta w kolejne śledztwo.
Zaginęła rodzina z dwójką dzieci. Nikt nie ma wątpliwości, że nie żyją - w ich rodzinnym domu jest taka ilość krwi, że nikt nie miał prawa tego przeżyć, ale ciał nie odnaleziono. Policja zatrzymała podejrzanego, ale ten nie chce z nikim rozmawiać. Ciało ma całe pokryte tatuażami w formie cyfr. Wyjątkiem jest imię Vasquez. Co to może znaczyć? Mila zgadza się na udział w śledztwie i szybko odkrywa, że sprawa nie jest banalna. Ktoś się nią bawi. Wciąga w wirtualną grę gdzie odsłania kolejne elementy układanki. Kolejne ofiary i morderców. Nie ma wątpliwości, że to kolejny Zaklinacz.

syn slonca

Syn Słońca:
- autor: Don Rosa;
- seria: Wujek Sknerus i Kaczor Donald, Tom 1;
- wydawnictwo: Egmont Polska, 2019;
- kategoria: komiks, Kaczogród.

Egmont rozpieszcza wszystkich fanów Sknerusa. Wychodzi teraz 30-tomowa kolekcja komiksów Barksa oraz 10-tomowa kolekcja Rosy. Początkowo chciałem mieć je obie, ale musiałem skapitulować Niestety mieszkanie nie jest z gumy. Musiałem się zatrzymać na 10 tomach Barksa i 5 Rosy, ale kusi nadal.
Dziś kilka słów o pierwszym tomie Rosy. Wydanie bardzo porządne zawierające kilka dobrych historii, a wśród nich tytułowy Syn Słońca (o nim poniżej). Poza historiami mamy sporo wspomnień Don'a Rosy, dzięki nim dowiadujemy się, że od małego był wielkim fanem Barks'a a sam fakt, że mógł w latach osiemdziesiątych kontynuować jego dzieło było dla Rosy spełnieniem skrytych marzeń. Warto tu przypomnieć, że Rosa stara się swoje historie wkomponować w to co napisał Barks (no poza nielicznymi odstępstwami). Rosa często odnosi się do postaci, motywów, historii, które w opowiadaniach Barks'a były zaledwie tłem dla głównych wydarzeń. Dzięki takiej staranności mamy wrażenie, że obaj twórcy ze sobą współpracowali, a sama historia Sknerusa, Donalda i siostrzeńców była od razu pomyślana jako całość. Za to należy się wielki szacunek.

halloween blues

Halloween Blues,
- autorzy: Mythic, Zbigniew Kasprzak;
- Wydawnictwo: Egmont Polska, 2009;
- kategoria: komiks, Noir.

Lata pięćdziesiąte dwudziestego wieku. Forester Hill to zdolny, skuteczny i przystojny detektyw w New Salem. Jego sława wykracza poza obręb miasta, w którym pracuje. Przebiera w sprawach i bierze tylko najciekawsze i przypadkiem zawsze w nie są zamieszane piękne kobiety. Inspektor nie ma oporów by z nimi sypiać, a następnie wraca do swojego domu. Kiedyś miał piękną żonę będąca u szczytu aktorskiej sławy, ale zostala brutalnie zamordowana. Głównym podejrzanym był Forester, ale ława przysięgłych ostatecznie go uniewinniła.. Chociaż on sam, ani Dana (zmarła żona) nie pamiętają co się wydarzyło w noc jej śmierci. Dobrze przeczytaliście - zmarła nie pamięta. Jej duch cały czas mieszka w domu Forester'a i namawia go do ponownego śledztwa w sprawie jej morderstwa. Jej obecność to niemały problem dla Forester'a...znajomi zaczynają uważać go za wariata rozmawiającego z duchami, a on sam musi wysłuchiwać ostrych komentarzy kobiety.. zresztą nie tylko w ten sposób prowokuje swojego eksmałżonka.

hrabstwo harrow t 3 weze

Węże,
(Snake Doctor)
- autorzy: Cullen Bunn, Tyler Crook;
- seria: Hrabstwo Harrow, Tom 3;
- Wydawnictwo: Mucha Comics, 2017;
- kategoria: komiks.

Trzeci tom Hrabstwa Harrow to trzy niezalezne opowieści.

Jeden
Chłopiec bez skóry próbuje odkryć swoją przeszłość i poznać swoje imię.
Dwa
Bernice, przyjaciółka Emmy trochę z przypadku, zostaje 'asystentką' kobiety łapiącej węże i inne stwory służące wiedźmie. Okazuje się, że Hrabstwo skrywa o wiele więcej tajemnic niż przyjaciółki sądziły.
Trzy
Pewna rodzina wprowadza się do nowego domu. Od pierwszej nocy dzieci są wabione przez głosy duchów, które chcą je porwać. Emmy próbuje uratować dzieci. Na miejscu okazuje się, że one były tylko przynętą.. Miały zwabić Emmy do tego domu. Nie ma też duchów.. Jest tylko dom, który żyje i chce zgładzić Emmy.. Kolejna pulapka wiedźmy.

przybysz

Przybysz,
(The Arrival)
- autor: Shaun Tan;
- wydawnictwo: Kultura Gniewu, 2009;
- kategoria: komiks.

Jeden z wyrzutów sumienia mniej. Ten album stał na półce od kilku lat. Ponoć jest już trudno dostępny, a ceny szybują w górę. A u mnie leżał, taki samotny, nieczytany. Trzeba było go przeczytać. W zasadzie nie wiem czy to dobre słowo. W tym albumie nie ma tekstu. Same obrazki.

Mężczyzna opusza kochającą żonę i dziecko. Musi wyjechać gdzieś bardzo daleko. Za wielką wodę. Nie ważne, że będzie tęsknił, że nie zna celu swojej podróży. Czasem trzeba rzucić się w otchłań nieznanego i dać w ten sposób szansę na rozwój swojego życia.

inni ludzie

Inni ludzie,
- autor: C.J. Tudor;
- wydawnictwo: Czarna Owca - 2020;
- kategoria: kryminał/sensacja/thriller.

Gabe, wracając do domu, zauważa, że w aucie przed nim jedzie jego kilkuletnia córka. Nieumiejętnie rozpoczyna pościg, ale szybko musi go zakończyć. Może mu się przywidziało? Dzwoni do domu, ale zamiast głosu żony słyszy policję. Żona i córka zostały zamordowane... ale jak to? Przecież przed chwilą widział córkę na autostradzie? Gabe przez trzy lata krąży po autostradzie w poszukiwaniu dziecka. Jego życie jest ruiną, ale cały czas wierzy, że wbrew ustaleniom policji, jego córka żyje i czeka na ratunek. Wystarczy jakikolwiek ślad by policja uwierzyła.

saga winlandzka t 3

Saga Winlandzka Tom 3,
(Vinland Saga);
- autor: Makoto Yukimura;
- wydawnictwo: Hanami, 2018;
- kategoria: komiks, manga, Wikingowie, Saga Winlandzka.

Thorkell i jego cały czas rosnąca armia zdobywają kolejne tereny nie napotykając na godnego przeciwnika. Szanse w tym widzi Askeladd, gdyby udało mu się ochronić księcia Kanuta przed Thorkell'em mógłby liczyć na przychylność króla. Nie wie jednak, że Kanut został 'przeznaczony' przez dwór na straty. Najlepiej jakby zginął gdzieś podczas walk. Zapytacie gdzie w tym wszystkim jest młody Thorfinn? Najpierw chroni młodego księcia a następnie musi stoczyć walkę z potężnym Thorkell'em. W imię czego? Ochrony życia mordercy swojego ojca. Tylko Thorfinn może go zabić...

Back to top