"Nie pozwolimy wam wyjść.. Smith, Wesson i ja"

Nagłe zderzenie

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

ton

Toń,
- twórcy: Joe Hill, Stuart Immonen;
- Egmont Polska, 2021;
- seria: Hill House Comics, DC Black Label
- kategoria: komiks.

Trzeci tom cyklu grozy Hill House Comics.
W latach osiemdziesiątych zaginął supernowoczesny statek badawczy „Derleth”. Po niemal czterdziestu latach znów zaczął nadawać sygnał. Jednostka osiadła gdzieś w Cieśninie Beringa. Firma naftowa będąca właścicielem jednostki kompletuje ekipę, która ma zbadać wrak. Muszą to być działania bardzo delikatne, bo statek znajduje się na rosyjskich wodach.
Na miejscu sytuacja bardzo się komplikuje.. wygląda na to, że załoga nadal żyje, a przynajmniej sprawia takie wrażenie.
Staram się nie zdradzić nic z fabuły komiksu, ale podkreślę, że album przypadnie do gustu wszystkim fanom Obcego oraz filmu Coś Carpenter'a. Podobny klimat i rozwiązania fabularne. Innymi słowy coś dla fanów horroru lat osiemdziesiątych.

dom paco roca

Dom,
- autor: Paco Roca;
- Kultura Gniewu, 2021;
- kategoria: komiks.

Trójka dorosłego rodzeństwa przyjeżdża do domu wakacyjnego uwielbianego przez ich niedawno zmarłego ojca. Ogród, jak i cały dom są mocno zaniedbane i należy to uporządkować przed sprzedażą. Wszyscy mają swoje nowe życia i nie mają czasu by zajmować się na co dzień spadkiem. Podczas prac porządkowych zaczynają się budzić wspomnienia związane z ojcem jak i tym miejscem. Kiedyś tu spędzali każdy wolny weekend, a dla zmarłego ta nieruchomość była spełnieniem marzeń. Tu był blisko natury i czuł się bezpiecznie, a przede wszystkim potrzebny. W dawnych latach to była to też oznaka statusu społecznego, w końcu nie każdego stać na domek letniskowy.

ciemna strona
Ciemna strona
,
(Mud Vein);
- autor: Tarryn Fisher;
- wydawnictwo: Sine Qua Non, 2017;
- kategoria: kryminał/sensacja/thriller, książka;

Senna, popularna pisarka zostaje porwana. Kobieta budzi się w obcym domu, a w jednym pomieszczeń znajduje związanego mężczyznę. Kiedyś go znała, ale od lat nie utrzymywała z nim kontaktu. Mają osobne życia. Dom jest szczelnie zamknięty, a w jego wnętrzu znajdują się pokaźne zapasy pozwalające przeżyć długie miesiące. Kto stoi za porwaniem? I czy jest szansa na uwolnienie?

wiedzmin t 5 zatarte wspomnienia
Wiedźmin. Zatarte wspomnienia,

(The Witcher vol. 5: Fading Memories);
- tom 5;
- autorzy: Amad Mir, Bartosz Sztybor;
- Egmont Polska, 2021;
- kategoria: Wiedźmin, komiks.

Gerald wędruje po krainach w poszukiwaniu kolejnego zlecenia. Jak na złość nigdzie nie ma żadnych potworów, a jak są (ludzkie) to nikt nie chce płacić za ich wybicie. Czyżby był tak skutecznym Wiedźminem, że do końca swych dni będzie musiał żyć skromnie i dorabiać na walkach w szynkach?
Na szczęście w jednym z miasteczek pani burmistrz prosi Wiedźmina o pomoc. Miejscowym dzieciom zagrażają mglaki. Teoretycznie jest to prosta sprawa, ale Gerald odkrywa, że potwór jest całkiem inny i że jest w to zamieszana magia. Mógłby pomóc miejscowy mag, ale dostęp do niego jest zabroniony, a pani burmistrz niechętnie chce współpracować. I jak tu pomóc?

ghost money

Ghost Money;
- autorzy: Dominique Bertail, Thierry Smolderen;
- Non Stop Comics, 2018;
- kategoria: komiks;

Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości.
Młodziutka Lindsey zaprzyjaźnia się z przypadkowo spotkaną bogatą Chamzą. Dziewczyna jest totalnie zafascynowana nową przyjaciółką. Imponuje jej to, że Chamza pomimo swojego wielkiego majątku ma w sobie delikatność i subtelność, że pomimo różnic znajdują wspólny język. Chamzą interesuje się nie tylko Lindsey - jest ona też w centrum zainteresowania amerykańskich służb. Nie przebierając z w środkach chcą poznać okoliczności powstania jej majątku. Mają podejrzenie, że może on pochodzić z nielegalnych transakcji, które miały miejsce w okolicach zamachów na World Trade Center. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Chamza obraza się w środowisku, które służby łączą z siatką terrorystyczną. Jak jest prawda? I jaką w tej intrydze odegra Lindsey? Tego dowiecie się z albumu.

swiat rownolegly

Świat równoległy;
- autor: Tomek Michniewicz;
- Wydawnictwo: Otwarte, 2015;
- kategoria: literatura faktu, literatura polska.

Kolejna pozycja podkradziona z nie swojej półki do czytania.
Świat równoległy to zbiór reportaży z różnych rejonów świata. Każdy z nich porusza temat, miejsce, które znamy z medialnych doniesień.. może nawet mamy wyrobione zdanie na ich temat, ale jest to obraz totalnie nieprawdziwy. Świat prawdziwy istnieje jakby obok medialnego przekazu. To świat równoległy. Przemilczany, ukryty, brzydszy. Michniewicz próbuje swoimi reportażami pokazać nam, że nie wszystko złoto co się świeci i że powinniśmy być bardziej sceptyczni do tego się nam przedstawia. Czasem warto zadać sobie trud i próbować poznać temat głębiej. Może w ten sposób bardziej zrozumiemy otaczający nas świat. Może..

reszta swiata t 4 pieklo

Reszta świata, Tom 4: Piekło
- autorzy: Jean-Christophe Chauzy;
- Non Stop Comics, 2021;
- kategoria: komiks, postapo.

Ostatni tom serii Reszta Świata. Ludzie po trzęsieniu ziemi maja coraz trudniejsze warunki życia. Przeżycie oznacza akceptację tego, że trzeba zabijać i żywić się czym popadnie. Część ocalonych próbuje zachować ludzką twarz, ale z wielu wychodzi wszystko co najgorsze. Chaos to czas dla ich rozwoju. W tym świecie chłopcy nadal próbują przetrwać, a ich rozdzieleni rodzice próbują ich odszukać. Do znanych niebezpieczeństw dochodzi nowe, o wiele gorsze od pozostałych ponieważ nikogo nie oszczędza. Epidemia zaczyna zbierać krwawe żniwo.

negalyod

Negalyod;
- autor: Vincent Perriot;
- seria: Plansze Europy;
- Wydawnictwo: Egmont Polska, 2020;
- kategoria: komiks, postapo.

Przyszłość. Planeta zostaje głęboko dotknięta efektem cieplarnianym. Na jej powierzchni żyją nieliczni, biedni wędrowcy i zwierzęta, które przypominają dinozaury. Ten świat jest skazany na głodową egzystencję. W górze, w napowietrznych miastach żyją ludzie, którym powiodło się lepiej. Tam mają rozwiniętą cywilizację i wodę, która jest pompowana z powierzchni planety (całe oceany zostały osuszone). Niby sielanka, ale ten specyficzny układ jest kierowany przez sztuczną inteligencję, która potrafi się rozwijać. Początkowo miała wspierać rozwój ludzkości, ale z czasem doszła do wniosku, że to ludzie są przeszkodą w rozwoju technologii.
W tym postapokaliptycznym świecie pewien młodzieniec z pustyń chce się dostać do centralnego miasta na górze. Nie myśli o rewolucji, zmianie systemu, chce tylko zemsty. Czy jedna, odpowiednio zmotywowana jednostka może zmienić los całej planety?

dmz t 3

DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana,
- autorzy: Riccardo Burchielli, Brian Wood;
- DMZ, tom 3;
- Egmont Polska, 2020;
- kategoria: Komiks, postapo, DC Black Label;

Krwawa gra
Strony konfliktu zgodziły się na tymczasowe zawieszenie broni. Przy stole rozpisali nowy plan dla DMZ. Początkiem pokoju mają być
wybory na tymczasowego gubernatora strefy. Niby wszystko ładnie, ale do rozmów nie zaproszono nikogo z DMZ. Zewnętrzni dowódcy mieli już rozpisany plan, który właściwie chronił interesy Trustwell a tu w samym środku strefy pojawia się niezależny kandydat. Nie może być tak, że wynik wyborów ma być uzależniony od wyborców.. To mogłoby popsuć interesy. Najpierw jest próba dyskredytacji, później przekupstwa, zamachu.. niestety nieudanego. Co można więcej zrobić? Sfałszować wybory? A może wystarczy wystraszyć potencjalnych głosujących.. Tylko nieliczni wiedzą, że zawiedzenie broni dotyczy tylko kilku ulic i że sporo kosztuje (krwi i broni).
W tej historii nie ma miejca na naiwność i delikatne rozwiązania.. Z drugiej strony w DMZ zaczyna pojawiać się nadzieja.. Jak tylko odpowiednio wykiełkuje może zmienić los tego miasta.

hrabstwo harrow rodzina
Rodzina,

(Family Tree)
- autorzy: Cullen Bunn, Tyler Crook;
- seria: Hrabstwo Harrow, Tom 4;
- Wydawnictwo: Mucha Comics, 2018;
- kategoria: komiks.

Emmy, dziewczynka, która jest wcieleniem zamordowanej przed laty wiedźmy, przez całe swoje życie wierzyła, że jest kimś wyjątkowym, że ma dar, który jest jedyny w swoim rodzaju. Ten światopogląd jest totalne przebudowany gdy poznaje swoją prawdziwą rodzinę. Każdy z jej członków ma wyjątkowy dar, który może służyć ludzkości bądź tez jej zagrażać. Nowopoznane osoby opowiadają Emmy historię rodziny, a także przybliżają okoliczności wielkiej zdrady Hester Beck. Mają tez plan by zniszczyć wszystko co wiedźma stworzyła. W tym całe Hrabstwo. Co Emmy na to?

Back to top