"Jesteś tym, co kochasz, a nie tym, co inni kochają w Tobie"
Adaptacja

prawdziwe mestwoPrawdziwe męstwo (True Grit, reżyseria Ethan Coen, Joel Coen, 2010)
Kilkakrotnie się zabierałem za ten tytuł. Zawsze po kilku minutach wyłączałem uznając, że dziś nie mam ochotę na takie kino.. ale w końcu trafił się odpowiedni dzień. Po seansie mam świadomość dwóch faktów. Po pierwsze - muszę bardziej ufać swojej intuicji, a po drugie - coraz częściej twórczość braci Coen mija się z moimi oczekiwaniami.
Prawdziwe męstwo to western opowiadający historię czternastoletniej dziewczyny (Hailee Steinfeld), która wynajmuje zapijaczonego szeryfa (Jeff Bridges) w celu odnalezienia i zabicia mordercy ojca. Dziewczyna chce osobiście dokonać zemsty i nie zważając na swój wiek i płeć wyrusza w niebezpieczny pościg za oprychem (Josh Brolin). W międzyczasie do grupy pościgowej dołącza tajemniczy LaBoeuf (Matt Damon). Brutalny świat "dzikiego zachodu" jest prawdziwym testem i jasno określa kto jest wart zaufania, a kto nie.


Prawdziwe męstwo ma ciekawy klimat, niezłe dialogi, ale mimo wszystko mnie w pełni nie porwał. Nierówne tempo akcji drażniło. Przyzwoite kino, które nie zasługuje na więcej nic siedem.

siedem

Zwiastun

Komentarze

Back to top