"W porządku, panie DeMille, jestem gotowa na zbliżenie."
Bulwar Zachodzącego Słońca

Cudowne dziecko plakatNiemal każdy bloger na zakończenie roku robi podsumowania, zestawienia i inne rankingi. Takie formy nigdy nie były moją mocną stroną. W 2013 obejrzałem wiele  bardzo dobrych filmów, starałem się chłamu nie oglądać i nadrabiać zaległości filmowe z poprzednich lat. W 2014 będę kontynuował taki dobór filmów, mam nadzieję, że uda mi się też wrócić do klasyki i filmów Noir. Tyle tytułem wstępu..

Cudowne dziecko (August Rush, reżyseria Kirsten Sheridan, 2007)
Film kojarzy mi się z Nieściszalnymi, o których pisałem jakiś czas temu. Film jest muzyką.. pokazuje też, że dla niektórych każdy dźwięk otaczającego świata jest muzyką, rytmem.. harmonią.  Przyznaję, że zazdroszczę ludziom, którzy tak odbierają rzeczywistość, a takie filmy trafiają w mój gust.
Cudowne dziecko to pozycja familijna, która wybija się ponad schemat. Jest ckliwo, ale bez przesady. Fabuła wciąga, a film ogląda się z przyjemnością. Na plus zaliczam też to, że fabuła nie kręci się wokół relacji damsko-męskich. Zdecydowanie za dużo takich filmów ostatnio widziałem. Nie zapominajmy też o ścieżce dźwiękowej - jest bardzo dobrze.

W głównych rolach : Freddie Highmore,  Keri Russell oraz Robin Williams.
Cudowne dziecko oceniam na osiem.

 

8

 

Zwiastun


Piosenka nominowana do Oscara

 

Komentarze

Back to top