"Uwielbiam zapach napalmu o poranku."
Czas Apokalipsy

dexterDexter (Showtime, 2013)
Pierwsze sezony serialu o Dexterze Morganie ( Michael C. Hall) oceniałem bardzo wysoko. Znakomity pomysł na serial, akcję, świetnie rozbudowane postaci - to były elementy, które sprawiały, że tytuł przyciągał i sprawiał, że chciało się więcej i wiecej. Tak było do piątego sezonu, kolejne dwa były sporo słabsze, ale nadal dało się to oglądać.

Ósmy, finałowy w ogóle nie powinien zostać wyemitowany. Przez większość epizodów wieje nudą, ale to bym jeszcze wybaczył, gdyby było godne, wciągające zakończenie sprawiające, że będziemy tęsknić za Morganem.  Najgorsze jest to, że w ostatnim sezonie wszystkim bohaterom odebrano charaktery, spłaszczono ich i ograniczono do rutynowych zachowań.  Kolejny element, który mnie drażnił to postać dr Vogel (Charlotte Rampling) - ileż można analizować, rozmawiać, chrzanić? To co było przegadane w ósmym sezonie należało rozbić na cały serial, wtedy by nie sprawiało wrażenia, że wszystkiemu na siłę próbują znaleźć jakieś wytłumaczenie.  Wszechogarniająca analiza.. a sam Dexter nie ma nic wspólnego z Dexterem z pierwszych sezonów.

Uff - dobrze, że się skończył

Z sentymentu daję sześć.

6
Żałuję, że wybitne seriale kończą w ten sposób. Mam nadzieję, że kolejne moje ulubione seriale nie będą kończyć w ten sposób.


Zwiastun

 

Komentarze

Back to top