Ułatwienia dostępu

Osiem gór - 2022

osiem gor

Osiem gór,
(Le otto montagne) - 2022;
- reżyseria: Felix Van Groeningen, Charlotte Vandermeersch;
- scenariusz: Felix Van Groeningen, Charlotte Vandermeersch;
- wybrana obsada: Luca Marinelli, Alessandro Borghi, Filippo Timi, Elena Lietti;
- kategoria: film, dramat, ekranizacja, europejskie, Rialto.

Pietro za dzieciaka przyjeżdżał na wakacje do małego górskiego miasteczka. Niewiele tu było, ale miał na miejscu przyjaciela. Drogi chłopaków się rozeszły, ale po latach Pietro znów spotyka Bruna. Okazuje się, że przyjaźń, pomimo róznych ścieżek życiowych, jest nadal możliwa.
Dla Bruna życie jest proste. Dokładnie wie kim chce być i co chce robić. Ta pewność jest godna podziwu, ale też może być ciężarem - Bruno boi się zmian.
Pietro, pomimo trzydziestki na karku, nadal jest poszukujący. Życie rzuca go w różne miejsca, ale szczęście odnajduje dopiero w górkim Nepalu.

osiem gor scena
Osiem gór to wzruszająca opowieść o przyjaźni, męskości, miłości i sensie życia. Tyle ważnych spraw i brak drogi na skróty. Przypomina nam, że nie ma jednej recepty na udane życie. Celowo nie piszę szczęście - to słowo wydaje się być łatwe do używania.
Opowiadając taką historię bardzo łatwo o "wydmuszkę", łopatologiczne tłumaczenie jak odkrywać własne ja. Tu twórcy odwalili kawał dobrej roboty i stworzyli film, który wzrusza i zapada w pamięć.
Zdecydowanie warto. Daję osiem.

osiem
Poniżej zwiastun

Dziękuję za zaproszenie.