Ułatwienia dostępu

Sukcesja - sezon 4

sukcesja s 4

Sukcesja,
(Succession);
- twórcy: Jesse Armstrong;
- HBO sezon 4, 2023,
- wybrana obsada: Brian Cox, Jeremy Strong, Kieran Culkin, Sarah Snook, Nicholas Braun, Matthew Macfadyen, Hiam Abbass, Alan Ruck, Rob Yang, J. Smith-Cameron, Alexander Skarsgård;
- kategoria: dramat, serial, sezon, Złoty Glob.

Pod dłuższej przerwie doczekaliśmy do finałowego sezonu Sukcesji.
Logan Roy skutecznie zraził do siebie potomstwo, ale skutkiem ubocznym jego zachowania było ich zbliżenie się do siebie. W końcu razem mogą się sprzeciwić seniorowi. Gdy odnoszą pierwsze sukcesy Logan sprawia, że znów stają się skłóceni. Jak tego dokonał? Umarł, a to znaczy, że nie trzeba z nim walczyć tylko należy podjąć starania o przejęcie firmy. Firmy, która praktycznie jest już sprzedana. Roman i Kendall próbują zatrzymać transakcję, ale Shiv woli stanąć po stronie nowego właściciela. Jak to się potoczy? Kto wygra? Tego się dowiecie z finałowej serii.

sukcesja s 4 scena
Czwarty sezon jest niezły, ale to nie ten poziom co poprzednie cykle. Zbyt dużo w nich przegadanych momentów a za mało właściwej akcji. Ewidentnie czegoś tu brakło. Oczywiście sam finał i jego przesłanie było znakomite i znacząco podnosi notę. Oglądając Sukcesję czułem pewien niesmak. Niesmak do takiego obrzydliwego bogactwa, w którym brak poszanowania dla natury, ludzi, wartości. Olbrzymimi koncernami kierują ludzie, którzy nie nadają się na kierownictwo zmiany w knajpie. Jedyne co ich wyróżnia to pochodzenie. Może dlatego wielkie finansowe dynastie powoli odchodzą do lamusa ustępując miejsca nowym bogaczom, którzy majątek zdobyli na wielkich wzrostach branży technologicznej. Taka zmiana warty, ale czy zmiana wartości? Nic z tego. Zawsze liczy się tylko cel, a pijarowe wartości są tylko środkiem do jego osiągnięcia. I może nie piszę więcej by jeszcze bardziej nie spoilerować.
Finałowy sezon dostaje mocne osiem.

osiem
Poniżej zwiastun