"Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś."
Stanisław Lem

Nowości na stronie

Wiele śmierci Laili Starr
Miki. Szalone przygody
Wielka wyprawa Muppetów - 1979
Parker, Tom 1
Pracownik miesiąca - 2022
Mglisty Billy i Dar Ciemnowidzenia
Biały szum - 2022
Czas wolny w PRL
Terapia bez trzymanki - sezon 1
Cabaret w Rozrywce
Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka - 2023
Blondynka - 2022
Skalp - Tom drugi
Bez urazy - 2023

living

Living - 2022;
- reżyseria: Oliver Hermanus;
- scenariusz: Kazuo Ishiguro;
- wybrana obsada: Bill Nighy, Aimee Lou Wood, Alex Sharp, Tom Burke;
- kategoria: film, dramat.


Living jest remakiem Piętna śmierci Kurosawy. Tym razem za scenariusz odpowiada Kazuo Ishiguro - laureat Nagrody Booker'a.
Williams jest urzędnikiem państwowym, który ceni dobre wychowanie, uprzejmość i rutynę. Jest szanowany w pracy, ale też niezbyt lubiany. Wymagający, ale też oschły. Jego "sztywny" styl bycia sprawia, że nawet jego własny syn boi się z nim rozmawiać. Wiele się zmienia gdy Williams dowiaduje się iż jest chory na raka i zostało mu niewiele życia. W takich momentach ludzie zaczynają analizować swoje życie i czasem próbują znacząco zmienić swoje zachowanie. Williams odkrywa, że przez ostatnie lata, a może dekady zatracił radość życia. Za bardzo pokochał rutynę, a życie przestało mu dostarczać nowych wyzwań.

living scena
W tym filmie jest przypowieść o dzieciach bawiących się na placu zabaw. Wieczorem rodzice je wołają do domu i większość dzieci próbuje przedłużyć chwilę zabawy, ale też są takie, które siedzą w kącie i tylko czekają aż zostaną zawołane. Nie są ani szczęśliwe, ani nieszczęśliwe. Im jest tylko wszystko jedno... to chyba najgorsza postawa.. nastawienie do życia.
Piękna opowieść ubrana w znakomite skomponowane kadry, a co najważniejsze perfekcyjnie zagrana. Nieśpieszne tempo narracji sprawia iż mamy czas by oswoić się z tym co film ma nam do opowiedzenia.
Mocne dziewięć.
dziewięć
Poniżej zwiastun

Back to top