"Twoje zdrowie, mała."
Humphrey Bogart

Nowości na stronie

Barry - sezon 2
Elvis - 2022
Black Adam - 2022
Dni piasku
Bękarty z Południa. Tom 4. Motywacja
Ex Machina. Tom 3
Armada.Tom 1
Listy do M.5 - 2022
Wszystko wszędzie naraz - 2022
Kapitan Ameryka. Zimowy Żołnierz
Patrz jak kręcą - 2022
Czarna Wdowa - 2021
Sabrina - 1954
Wieloryb - 2022

wieloryb

Wieloryb,
(Darren Aronofsky) - 2022;
- reżyseria: Darren Aronofsky;
- scenariusz: Samuel D. Hunter;
- wybrana obsada: Brendan Fraser, Sadie Sink, Ty Simpkins, Hong Chau;
- kategoria: film, Oscar, dramat.

Akcja filmu rozgrywa się w klaustrofobicznym mieszkaniu nauczyciela angielskiego. Ten zdolny pedagog pozwolił by ciało przejęło kontrolę nad życiem. Charlie jest duży, bardzo duży, a jego nadwaga stała się łańcuchem trzymającym Charliego w mieszkaniu. Opiekuje się nim przyjaciółka będąca pielęgniarką, która nie do końca rozumie dlaczego Charlie nie chce udać się do szpitala. Dlaczego nie walczy o swoje zdrowie?
Nasz bohater wie, że jego waga odpycha, że jest umierający, ale mimo to nie zmienia nic. Chce tylko nawiązać na nowo kontakt z córką, którą porzucił osiem lat wcześniej.

wieloryb scena

Zabierając się za ten film spodziewałem się opowieści o otyłości i problemach z nią związanych. Nie miałem pojęcia, że ten film zapoda mi taki emocjonalny rollercoaster.
Wieloryb to rzecz o miłości, poświęceniu, samoukaraniu, akceptacji samego siebie, odpowiedzialności za wybory. Jest to mieszanka wybuchowa, ale znakomicie poprowadzona narracyjnie. Wielki ukłon dla scenarzysty oraz dla obsady, która znakomicie zagrała. Fraser zagrał fenomenalnie, ale czy będzie Oscar? Konkurencja jest bardzo duża.
Oceniam na mocne dziewięć. Finał minimalnie rozczarowuje.

dziewięć
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top