"- ma pan problem z kobietami
- nie mam problemu z kobietami, one mnie tylko przerażają"
Przepis na miłość

Nowości na stronie

Władca księgi - 1994
Wiedźmun. Tom 2.  Przed wyprawą zbierz drużynę
Batman. Mroczne zwycięstwo
Zadzwoń do Saula - sezon 3
Frantic - 1988
Wiele śmierci Laili Starr
Miki. Szalone przygody
Wielka wyprawa Muppetów - 1979
Parker, Tom 1
Pracownik miesiąca - 2022
Mglisty Billy i Dar Ciemnowidzenia
Biały szum - 2022
Czas wolny w PRL
Terapia bez trzymanki - sezon 1

1883 s 1

1883,
- twórcy: Taylor Sheridan;
- Paramount+, 2021;
- wybrana obsada: Sam Elliott, Isabel May, Tim McGraw, Faith Hill, Billy Bob Thornton, LaMonica Garrett, Marc Rissmann, Eric Nelsen;
- kategoria: serial, mini, Dutton (Saga), dramat, western.

Kojarzycie serial Yellowstone? Jeśli tak, to może zastanawialiście się dlaczego rodzina Duttonów tak uparcie walczy o swoją ziemię? Można też się zastanowić skąd wzięli się w Montanie? Jakie były ich losy?
Na niektóre z tych pytań daja odpowiedź mini serial 1883. Grupa osadników, a wśród nich czteroosobowa rodzina Duttonów wędruje przez Stany do krainy marzeń. Celem jest Oregon, ale okoliczności podróży weryfikują plany.
Droga jest ciężka i większość grupy nie dotrze do celu. Ta cała Ameryka to piekielna kraina. Tu może zabić wszystko i każdy. Jeden nieostrożny ruch i może coś zaatakować. Zwierzęta, węże, bandyci, Indianie, a nawet współtowarzysze. Do tego zmienna pogoda, wielkie rzeki, które trzeba pokonać i chroniczny brak żywności. Życie pionierów nie było łatwe, ani długie.

1883 s 1 scena
Historię podróży opowiada nam nastoletnia córka James'a Dutton'a. Jest zafascynowana podróżą, wolnością i ludźmi, których spotyka. Jej niewinność i otwartość na świat bardzo mocno kontrastują z brutalną rzeczywistością.
Oceniam na dziewięć. Niestety ta bardzo dobra historia miewa słabsze momenty. Czekam na kolejne produkcje opowiadające o rodzie Duttonów.
W sumie na inne produkcje Paramount+ także.
dziewięć
Poniżej zwiastun

Back to top