"Każdy umiera, ale nie każdy tak naprawdę żyje"
Braveheart

Nowości na stronie

Saga Winlandzka Tom 7
Tina - 1993
Niebezpieczni dżentelmeni - 2022
Siedmiu królów musi zginąć - 2023
Zabójcze wesele - 2023
Justified: Bez przebaczenia sezon 2
Dallas Barr
Czerwony smok - Thomas Harris
Wonder Woman: Tom 2
Dziewczyna z Panamy
Wydział 7 - pakiet 1-6
Zew krwi - 2020
Płaszcz i szpony. Integral II
Wypadek na polowaniu. Prawdziwa opowieść o zbrodni i poezji

bullet train

Bullet Train - 2022;
- reżyseria: David Leitch;
- scenariusz: Zak Olkewicz;
- wybrana obsada: Brad Pitt, Aaron Taylor-Johnson, Brian Tyree Henry, Hiroyuki Sanada, Channing Tatum, Joey King, Andrew Koji, Michael Shannon, Ryan Reynolds, Bad Bunny, Masi Oka, Sandra Bullock, Zazie Beetz;
- kategoria: film, akcja.

Jedzie sobie pociąg do Kioto a w nim wiele się dzieje. Jest tajemnicza walizka, którą wielu próbuje zdobyć. I nie chodzi o zwykłą kradzież. Pociągiem jedzie kilkoro wykwalifikowanych zabójców, którzy nie wiedzą o swoim istnieniu. W sumie o szczegółach misji też niewiele wiedzą - liczy się tylko cel. W zasadzie to dziwny pociąg bo niewielu w nim przypadkowych pasażerów. Tak jakby się ktoś o to postarał. Ilu pasażerów będzie miał skład gdy dojedzie do Kioto? A może nikt nie przeżyje?

bullet train scena
Umówmy się, fabuła w tym akcyjniaku jest czysto pretekstowa. Niby jest jakiś szerszy kontekst, który łączy wszystkie elementy układanki, ale nie dla fabuły oglądamy ten film. To rozrywka w czystym wydaniu. Mnóstwo scen walki, humoru i dobrze napisanych dialogów sprawia, że ogląda się ten film z prawdziwą przyjemnością. Oczywiście muszę ostrzec, że w tym filmie jest dużo przemocy i krwi.. ale przecież nikt nie mówił, że to kino familijne.
Oceniam na osiem. Rzecz dla fanów Guy'a Ritchie'go oraz Quentin'a Tarantnino.
osiem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top