Ułatwienia dostępu

System - 1995

system

System,
(The Net) - 1995;
- reżyseria: Irwin Winkler;
- scenariusz: Michael Ferris, John Brancato;
- wybrana obsada: Sandra Bullock, Jeremy Northam, Dennis Miller, Ray McKinnon.
- kategoria: film, thriller

Angela Bennett, komputerowa analityczka dostaje od przyjaciela dyskietkę do sprawdzenia. Jest na niej program, który wydaje się mieć błędy, ale tak naprawdę jest to brama do wielu niezależnie działających systemów. Angela nie jest do końca świadoma co posiada, ale szybko to się zaczyna zmieniać. Świat nagle się zmienia, a tożsamość Angeli zostaje skradziona. Teraz jest Ruth poszukiwaną przez policję. Wszystkie systemy informatyczne zgodnie twierdzą, że kobieta nie jest Angelą Bennett. Główna bohaterka jest w potrzasku bo niewiele jest osób, z którymi utrzymywała realny kontakt, osób które mogą potwierdzić jej prawdziwą tożsamość. Połączone systemy wydają się wygrywać. Kto to zrobił i jaki ma cel? Dowiecie się z filmu.

system scena
System (trochę nietrafiony polski tytuł) ma prawie trzydzieści lat, a podejmuje bardzo ważny, i aktualny temat. Skoro wszystko przenosimy do systemów komputerowych to kto nam zagwarantuje, że dane nie zostaną podmienione? Z jednej strony budujemy wielką sieć, ale może pewne rzeczy powinny pozostać w formie analogowej? Jako pewne zabezpieczenie.
Tempo akcji jest całkiem dobre, ale mamy do czynienia z filmem jednej aktorki. Jeśli nie lubicie Sandry to będziecie mieli problem. Z minusów. Niektóre sceny (te romantyczne) nie są zbyt dobrze napisane.
Gdzie ten świat, w którym cały internet mieścił się na dyskietce? ;)
Oceniam na siedem
siedem
Poniżej zwiastun