"Każdy umiera, ale nie każdy tak naprawdę żyje"
Braveheart

Nowości na stronie

4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni - 2007
Ziemia swoich synów
Wielka woda - mini
Zasada Trójek - Tomasz Spell
Okko - 4 - Cykl Ognia
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom 5
Bez Twarzy - Kas, Dubois
After Life - sezon 2
Hugo (wydanie zbiorcze)
Krew na betonie - 2018
U-571 - 2000
Obywatel Welles - 1999
Żegnaj Laleczko - 1975
Free Guy - 2021

carnivale s 2

Carnivale;
- twórcy: Daniel Knauf;
- HBO, 2005, sezon 2;
- wybrana obsada: Clancy Brown, Michael J. Anderson, Adrienne Barbeau, Tim DeKay, Patrick Bauchau, Nick Stahl, Debra Christofferson, Clea DuVall, Cynthia Ettinger, Amy Madigan, Carla Gallo, Robert Knepper;
- kategoria: Serial, sezon, Emmy, dramat, fantasy.

Ben został obdarzony olbrzymim darem. Potrafi uzdrawiać osoby ranne, a nawet przywracać życie. Cuda te mają jednak swoją cenę. Podczas uzdrawiania życie mogą stracić osoby znajdujące się w pobliżu. Ben stara się nie nadużywać swojego daru zwłaszcza, że nie do końca wie czy to dar boga czy diabła.
Na drugim biegunie jest pastor Justin zbierający coraz większą rzeszę wyznawców. Pastor wydaje się być dobrą osobą, ale wokół niego coraz intensywniej gromadzą się chmury. Ciemne, ciężkie, złowieszcze.
Ben i pastar poszukują legendarnego Henriego Scuddera, ten który go 'przejmie' pierwszy będzie miał okazję na przejęcie jego mocy. Kto zwycięży w tym pojedynku. Niebo czy Piekło? Jaka będzie cena wygranej?

carnivale s 2 scena
Drugi sezon Carnivale wydaje się być nieco słabszy od pierwszej odsłony. Mam wrażenie, że niektóre wątki zbyt szybko zostały zamknięte. Czułem, że fabuła była pomyślana na kilka sezonów więcej, ale niestety serial został skasowany po drugim sezonie. Niektóre postacie wątki nie zostały w pełni wykorzystane. Czy warto obejrzeć? Tak, to nietypowy, lekko niepokojący, ale bardzo dobrze zrealizowany tytuł. Pomimo pewnych niejasności fabularnych jest tytułem, który szczerze polecam.
Oceniam na osiem
osiem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top