"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość."
Woody Allen

Nowości na stronie

Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu
Piękna - Hubert, Kerascoët
Sing 2 - 2021
Persepolis - Satrapi
Schody - miniserial
Gulasz z turula
Ekstradycja - sezon 3
Wiedźmin. Wydanie kolekcjonerskie
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom Drugi
Cena strachu - 1953
Saga Winlandzka Tom 5
Władza - Sylvain Runberg, Olivier Boiscommun
Trolle z Troy. Tom 3
Coda - 2021

prawnik z lincolna s 1

Prawnik z Lincolna,
(The Lincoln Lawyer);
- twórcy: David E. Kelley;
- Netflix, sezon 1, 2022;
- wybrana obsada: Manuel Garcia-Rulfo, Neve Campbell, Becki Newton, Jazz Raycole, Angus Sampson, Christopher Gorham, LisaGay Hamilton, Jamie McShane;
- kategoria: serial, sezon, ekranizacja, prawniczy, kryminał, dramat.

W krótkim czasie na mój ekran trafiła kolejna ekranizacja twórczości Connelly'ego. I od razu muszę napisać, że jest to bardzo dobra ekranizacja.
Mickey Haller upadła gwiazda palestry dostaje kolejną szansę od losu. Przejmuje od zamordowanego prawnika dobrze prosperującą kancelarię. Warunek jest tylko jeden. Ma się odpowiednio zaopiekować wszystkimi klientami. Większość spraw to plankton, ale wśród nich znajduje się bardzo głośna sprawa o morderstwo.

prawnik z lincolna s 1 scena
Bogaty programista zostaje oskarżony o zamordowanie swojej żony i jej kochanka. Dowody są jednoznaczne, ale oskarżony nie przyznaje się do winy. Mickey musi zrobić wszystko by niewinny nie trafił za kratki. Sprawa jest skomplikawana i niejednoznaczna - to od niej może zależeć przyszłość Haller'a. Albo wróci na szczyt, albo spadnie i już kolejnej szansy nie dostanie.
Uzupełnieniem dla tej sprawy są pomniejsze procesy, relacje z dwiema byłymi żonami i nowy kierowca Lincolna, który pobodnie jak Mickey ma problemy z używkami. Będą się wspierać w byciu czystym czy też razem pójdą na dno?
Świetnie rozpisana fabuła, niezła gra aktorska i klimat, który w pełni kupuję. Ten serial jest dowodem na to, że nawet w Netflixie zdarzają się dobre, wartościowe pozycje. Polecam.
Oceniam na osiem

osiem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top