"Twoje zdrowie, mała."
Humphrey Bogart

Nowości na stronie

Wrzaskun, tom 1. Piękna i brzydal
Chip i Dale: Brygada RR - 2022
Ambulans - 2022
Metronom. Wydanie zbiorcze
Batman Noir - Długie Halloween
Miki i kraina Pradawnych
Pięć tysięcy kilometrów na sekundę
Head Lopper & Wyspa albo Plaga Bestii
Piękna ciemność
Poranek ściętych głów #2
100 Naboi: Brat Lono
Bękart - Max de Radiguès
Skarb Mikołajka - 2021
Lśniące dziewczyny - miniserial

smierc na nilu

Śmierć na Nilu,
(Death on the Nile) - 2022;
- reżyseria: Kenneth Branagh;
- scenariusz: Michael Green;
- wybrana obsada: Kenneth Branagh, Gal Gadot, Armie Hammer, Emma Mackey, Annette Bening, Letitia Wright, Tom Bateman, Sophie Okonedo, Rose Leslie.
- kategoria: ekranizacja, film, Agatha Christie,Herkules Poirot, kryminał.

Poirot spędza wakacje nad Nilem, to ma być jego czas wolny od ludzi i zagadek kryminalny. Detektyw nie cieszy się zbyt długim odpoczynkiem gdyż zostaje zaproszony na udział w rejsie po Nilu na pokładzie luksusowego statku. Szkoda tylko, że ludzie już nie są tak piękni. Właścicielką jest piękna milionerka, która właśnie zamierza wyjść za mąż. Wielu jej to odradza, ale nikt nie zdradza prawdziwych powodów. Jeśli kobieta będzie miała męża to wielu z jej 'przyjaciół' będzie mogło stracić względy, a nazywając rzecz po imieniu - finansowanie. Na pokładzie jest lekko nerwowa atmosfera, a sytuację komplikuje fakt iż milionerka zostaje zamordowana. Kilkoro podejrzanych, zbrodnia na płynącym statku i wszyscy mają mocne alibi. Poirot kolejny raz będzie miał trudną zagadkę do wyjaśnienia.

smierc na nilu scena

Śmierć na Nilu jest filmem poprawnym. Fajna obsada, porządna realizacja, ładne plenery wymiaszane z niezbyt wciągającymi dialogami. Czegoś tu zabrakło. Niby jest intryga, ale przyznaję, że nie czułem się (jako widz) zaangażowany w jej rozwikłanie.
Oceniam na sześć.
sześć
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top