" Nie ma nic gorszego niż mały człowiek obdarzony odrobiną władzy"
Kult - Łukasz Orbitowski

Nowości na stronie

Gnat #4: Rose
Odwilż - sezon 1
Pulp - Ed Brubaker, Sean Phillips
Śmierć na Nilu - 2022
Blacksad. Tom 2. Arktyczni
Zaułek koszmarów - 2021
Łasuch. Powrót - Jeff Lemire
Jeźdźcy sprawiedliwości - 2020
Kartoteka 64 - 2018
Sukcesja - sezon 3
Zakazany Port
Sandman. Tom 10. Przebudzenie
Wydział pościgowy - 1998
Gierek - 2022

sukcesja s 2

Sukcesja,
(Succession);
- twórcy: Jesse Armstrong;
- HBO sezon 2, 2019,
- wybrana obsada: Brian Cox, Jeremy Strong, Kieran Culkin, Sarah Snook, Nicholas Braun, Matthew Macfadyen, Hiam Abbass, Alan Ruck, Rob Yang, J. Smith-Cameron;
- kategoria: dramat, serial, sezon, Złoty Glob.

Dosyć szybko zabrałem się za drugi sezon tego serialu. To tylko dowód na to, że jest to tytuł ponad przeciętny.
Rodzina Roy ma spore problemy. Rodzeństwo niezbyt przepada za sobą, ale muszą ramię w ramię z ojcem bronić jedności firmy. Jeśli upadnie, albo zostanie przejęta to wygodne życie może się skonczyć. Tu najbardziej niekomfortową sytuację ma Kendall, który próbował usadzić seniora i przejąć stery, a teraz powraca jako syn marnotrawny. Czy odbuduje swoje wpływy? Nie lepiej mają pozostali. Roman'a nikt nie szanuje, Connor słynie tylko z głupich pomysłów, w których topi swój majątek, a Shiv - Shiv chciałaby być dostrzeżona i awansowana, ale czy ma na to szansę? Niby ojciec wiele obiecuje, ale to może być kolejna gra.

sukcesja s 2 scena

Hieny krążą nad firmą, ale Roy'owie mają pomysł jak się uratować. Plan jest ambitny i prawie niewykonalny, ale może się uda... to może zmienić przyszłość.. a przeszłość? Przeszłość zaczyna wychodzić i psuć wszystkie plany. Pewne skrywane sekrety chcą być ujawnione.
W tym sezonie jest mniej przekleństw a więcej planowania, personalnych rozgrywek. Coraz lepiej poznajemy głównych bohaterów. Każdy z nich może jeszcze nie raz zaskoczyć. Są tak wielowymiarowi, tak złożeni, że trudno zgadywać w jakim kierunku pójdzie serial w kolejnych sezonach.
Sukcesja to wielki tytuł, który pewnie będzie się mieścił w TOP 20 produkcji HBO. Dawno nie oglądałem rzeczy tak znakomicie napisanej i zrealizowanej. Zdecydowanie polecam i oceniam na dziesięć.
dziesięć
Swoją drogą to ciekawe jak są (mogą być) zarządzane wielkie przedsiębiorstwa.
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top