"Jesteś jedynym człowiekiem jakiego kiedykolwiek miałam... Na którym mi zależało. Ale ty być mnie uwięził i wyrzucił klucz, prawda? I nawet bym nie protestowała."
Dawno temu w Ameryce

Nowości na stronie

Maus. Opowieść ocalałego. Wydanie zbiorcze
Węgiel i Krzem
Dziki Ląd
Tyler Cross. Black Rock
Wszystko zajęte
Yellowstone - sezon 2
Gliniarze z Southland - sezon 2
Bilet do raju - 2022
Bullet Train - 2022
RIP 1 - Derrick / Ciężko przeżyć własną śmierć
Malarz - Łukasz Godlewski
Folwark zwierzęcy - Powieść graficzna
Księżycowy jeleń
Świat Dryftu. Część 2. Opowieść o czarodziejach

the last kingdom s 5

The Last Kingdom - sezon 5
Upadek królestwa;
(The last Kingdom);
- Netflix, sezon 5, 2022;
- twórcy: -
- wybrana obsada: Alexander Dreymon, Eliza Butterworth, Emily Cox, Timothy Innes, Mark Rowley, Arnas Fedaravičius, Ewan Mitchell, Millie Brady, Jeppe Beck, Amelia Clarkson, Eysteinn Sigurðarson, Harry Gilby, Ruby Hartley;
- kategoria: dramat, historyczny, ekranizacja.

Po dłuższej przerwie powrócił na Netflix'a Upadek Królestwa. Piąty, a zarazem finałowy sezon składający się z dziesięciu epizodów.
Pierwsze odcinku skupiają się na ataku Bridy na rodzinę Uhtred'a. Jej krwawy najazd powoduje, że pokój pomiędzy Sasami a Danami zostaje mocno zachwiany, ale nadal trwający - ostatecznie niszczą go podstępne działania Aethelhelm'a. O pokoju już nie może być mowy, ale może uda się zminimalizować straty. Dyplomatyczne działania Uhtred'a mogą pomóc, ale król Edward w porywach gniewu jest głuchy na sugestie Uhtred'a - może to kwestia zazdrości, a może objaw tchórzostwa? Tego nie powiem, dowiecie się po seansie, do którego oczywiście zachęcam.

the last kingdom s 5 scena
Warto podkreślić, że w finałowej serii jest wiele zwrotów akcji, wiele zapomnianych postaci powraca, a Uhtred nie zaznaje ani przez chwilę spokoju. To bohater, który przypomina mi Jax'a z Sons of Anarchy. Nieważne jak bardzo by się nie starał to i tak po czasie wszystko co stworzył/odziedziczył zacznie się walić. Może próbować naprawiać, eliminować niebezpieczeństwa, czasem nawet z powodzeniem, ale zawsze ceną jest szczęśliwe życie u boku ukochanej kobiety.
Nie da się zaplanować przyszłości, a wiecie dlaczego? Bo jak mawia Uhtred:
"Przeznaczenie jest wszystkim",

a co jest przeznaczeniem widzów tego znakomitego serialu? Zawsze można przeczytać książkowy pierwowzór lub poczekać na pełnometrażowy film, który ma ostatecznie zamknąć historię.
Sezon finałowy dostaje dziewięć. Zdecydowanie warto.
dziewięć
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top