"Myślisz, że morderstwo to afrodyzjak?"
Śmiertelna pułapka

Nowości na stronie

Gnat #4: Rose
Odwilż - sezon 1
Pulp - Ed Brubaker, Sean Phillips
Śmierć na Nilu - 2022
Blacksad. Tom 2. Arktyczni
Zaułek koszmarów - 2021
Łasuch. Powrót - Jeff Lemire
Jeźdźcy sprawiedliwości - 2020
Kartoteka 64 - 2018
Sukcesja - sezon 3
Zakazany Port
Sandman. Tom 10. Przebudzenie
Wydział pościgowy - 1998
Gierek - 2022

the last kingdom s 5

The Last Kingdom - sezon 5
Upadek królestwa;
(The last Kingdom);
- Netflix, sezon 5, 2022;
- twórcy: -
- wybrana obsada: Alexander Dreymon, Eliza Butterworth, Emily Cox, Timothy Innes, Mark Rowley, Arnas Fedaravičius, Ewan Mitchell, Millie Brady, Jeppe Beck, Amelia Clarkson, Eysteinn Sigurðarson, Harry Gilby, Ruby Hartley;
- kategoria: dramat, historyczny, ekranizacja.

Po dłuższej przerwie powrócił na Netflix'a Upadek Królestwa. Piąty, a zarazem finałowy sezon składający się z dziesięciu epizodów.
Pierwsze odcinku skupiają się na ataku Bridy na rodzinę Uhtred'a. Jej krwawy najazd powoduje, że pokój pomiędzy Sasami a Danami zostaje mocno zachwiany, ale nadal trwający - ostatecznie niszczą go podstępne działania Aethelhelm'a. O pokoju już nie może być mowy, ale może uda się zminimalizować straty. Dyplomatyczne działania Uhtred'a mogą pomóc, ale król Edward w porywach gniewu jest głuchy na sugestie Uhtred'a - może to kwestia zazdrości, a może objaw tchórzostwa? Tego nie powiem, dowiecie się po seansie, do którego oczywiście zachęcam.

the last kingdom s 5 scena
Warto podkreślić, że w finałowej serii jest wiele zwrotów akcji, wiele zapomnianych postaci powraca, a Uhtred nie zaznaje ani przez chwilę spokoju. To bohater, który przypomina mi Jax'a z Sons of Anarchy. Nieważne jak bardzo by się nie starał to i tak po czasie wszystko co stworzył/odziedziczył zacznie się walić. Może próbować naprawiać, eliminować niebezpieczeństwa, czasem nawet z powodzeniem, ale zawsze ceną jest szczęśliwe życie u boku ukochanej kobiety.
Nie da się zaplanować przyszłości, a wiecie dlaczego? Bo jak mawia Uhtred:
"Przeznaczenie jest wszystkim",

a co jest przeznaczeniem widzów tego znakomitego serialu? Zawsze można przeczytać książkowy pierwowzór lub poczekać na pełnometrażowy film, który ma ostatecznie zamknąć historię.
Sezon finałowy dostaje dziewięć. Zdecydowanie warto.
dziewięć
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top