„Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi.”
Forrest Gump

Nowości na stronie

Wrzaskun, tom 1. Piękna i brzydal
Chip i Dale: Brygada RR - 2022
Ambulans - 2022
Metronom. Wydanie zbiorcze
Batman Noir - Długie Halloween
Miki i kraina Pradawnych
Pięć tysięcy kilometrów na sekundę
Head Lopper & Wyspa albo Plaga Bestii
Piękna ciemność
Poranek ściętych głów #2
100 Naboi: Brat Lono
Bękart - Max de Radiguès
Skarb Mikołajka - 2021
Lśniące dziewczyny - miniserial

castle rock s 2

Castle Rock sezon 2
- twórcy: J.J. Abrams, Stephen King;
- HBO, sezon 2, 2019;
- wybrana obsada: Tim Robbins, Lizzy Caplan, Elsie Fisher, Paul Sparks, Barkhad Abdi, Yusra Warsama;
- kategoria: fantasy, horror, ekranizacja, serial, Hulu.

Pewna kobieta z córką samotnie podróżują przez Stany Zjednoczone. Nigdzie nie zostają dłużej, żadne miejsce nie jest dość dobre. Okoliczności zmuszają je do zatrzymania w przypadkowej miejscowości. Tak trafiają do Castle Rock. Annie (matka) zatrudnia się w miejscowym szpitalu i wydaje się, że może tutaj mogą zostać na dłużej. Gdyby to było inne miasteczko... Castle Rock nie gości nikogo przypadkowego. To miejsce, który przywołuje, to miejsce, w którym dzieją się dziwne rzeczy. Zwłaszcza, że zbliża się okrągła rocznica założenia miasta. Coś się zaczęło budzić, coś złego, pierwotnego.. w miasteczku zaczynają ginąć ludzie, a Annie i jej historia wydają się być trywialne z tym co się ma dopiero wydarzyć.

castle rock s 2 scena
Sezon drugi Castle Rock jest bardzo ładnie prowadzony i poza nielicznymi dłużyznami wciąga na całego. Fabuła jest mocno urozmaicona, a poszczególne wątki, które wydają się być nie powiązane nieźle się uzupełniają tworząc niesamowity klimat. Na plus też znakomite aktorstwo - zwłaszcza Tim,a Robbins'a i Lizzi Caplan zasługują na uznanie.
Jedna rzecz mi umknęła podczas seansu. Główna bohaterka nazywa się Annie Wilkes i jest wielką miłośniczką literatury. Kojarzycie ją? Mi to nic nie mówiło, ale doczytałem, że tak samo nazywała się główna bohaterka Misery. Idealnie się to uzupełnia i tworzy spójny, aczkolwiek przerażający, świat.
Sezon drugi oceniam na osiem.
osiem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top