"Uwielbiam zapach napalmu o poranku."
Czas Apokalipsy

Nowości na stronie

Gnat #4: Rose
Odwilż - sezon 1
Pulp - Ed Brubaker, Sean Phillips
Śmierć na Nilu - 2022
Blacksad. Tom 2. Arktyczni
Zaułek koszmarów - 2021
Łasuch. Powrót - Jeff Lemire
Jeźdźcy sprawiedliwości - 2020
Kartoteka 64 - 2018
Sukcesja - sezon 3
Zakazany Port
Sandman. Tom 10. Przebudzenie
Wydział pościgowy - 1998
Gierek - 2022

reacher s 1

Reacher;
- twórcy: Nick Santora;
- Amazon, sezon 1, 2022;
- wybrana obsada: Alan Ritchson, Malcolm Goodwin, Willa Fitzgerald, Hugh Thompson, Chris Webster, Bruce McGill, Leslie Fray;
- kategoria: akcja, serial.

Małe, amerykańskie miasteczko. Przy pewnej szosie jest mała knajpka, która słynie z pysznych ciast. I to właśnie tu grupa gliniarzy aresztuje wielkiego obcego typa. Ten obcy jest podejrzany o brutalne morderstwo, które wydarzyło się poprzedniej nocy. Jest trup, jest milczący obcy - sprawa wydaje się być oczywista. Niby tak, ale ten obcy to wielokrotnie odznaczany i doceniany wojskowy weteran. To Jack Reacher, który lubi podróżować bez zbędnego balastu, a to sprawia, że dla wielu jest człowiekiem, którego można o wszystko oskarżyć. Dalej akcja dzieje się dosyć szybko. Małe miasteczko ma swoje tajemnice, a węszący obcy może być tylko przeszkodą, której należy się pozbyć. I nie mam tu tylko na myśli Reacher'a.

reacher s 1 scena
Przyznam, że ten serial mocno mi przypadł do gustu. W końcu mamy Reacher'a, który jest odpowiedniej postury. To człowiek, który samą swoją postawą może odstraszyć przeciwnika. Zresztą pierwsza konfrontacja jest bez użycia siły. Czasem jednak perswazja bezpośrednia jest potrzebna - i wtedy Reacher nie ma skrupułów by użyć przemocy. Może nawet czerpie z tego przyjemność?
Pod względem klimatu i ilości przemocy na ekranie Reacher bardzo przypominał mi nieco już zapomniany Banshee. To dobre skojarzenie i znacząco wpływające na notę.
Reacher dostaje pełną ósemkę. Mimo braków fabularnych daje kawał dobrej rozrywki.
osiem

Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top