"Myślisz, że morderstwo to afrodyzjak?"
Śmiertelna pułapka

Nowości na stronie

Gnat #4: Rose
Odwilż - sezon 1
Pulp - Ed Brubaker, Sean Phillips
Śmierć na Nilu - 2022
Blacksad. Tom 2. Arktyczni
Zaułek koszmarów - 2021
Łasuch. Powrót - Jeff Lemire
Jeźdźcy sprawiedliwości - 2020
Kartoteka 64 - 2018
Sukcesja - sezon 3
Zakazany Port
Sandman. Tom 10. Przebudzenie
Wydział pościgowy - 1998
Gierek - 2022

forbrydelsen s 2
Forbrydelsen II,
(inny tytuł: The Killing)
- twórca: Søren Sveistrup;
- sezon 2, DR1, 2009;
- wybrana obsada: Sofie Gråbøl, Mikael Birkkjær, Nicolas Bro, Preben Kristensen, Charlotte Guldberg, Morten Suurballe, Ken Vedsegaard, Pilou Asbæk;
- gatunek: kryminał, skandynawskie, serial.

Po kilku latach niczym nieuzasadnionej przerwy powróciłem do Forbrydelsen.
Tym razem Sarah Lund zostaje poproszona o pomoc przy rozwiązaniu zabójstwa wojskowej prawniczki. Początkowo oskarżonym jest jej mąż, ale zbyt wiele faktów nie pasuje do obranej przez policję tezy. Szybko pojawiają się kolejne zabójstwa i terrorystyczna grupa, która, która się do nich przyznaje. Sprawa staje się poityczna i wpisuje się w szerszy kontekst międzynarodowy. Jeśli już mówimy o polityce to pojawia się nowy minister sprawiedliwości, którego zadaniem jest zbudowanie szerokiej koalicji do przeforsowania ustawy, która mocno może wpłynąć na wolności obywatelskie. Pojawiają się głosy, że działalność grup Muzułmańskich należy zdelegalizować. Seria aktów terroru może wpłynąć na negocjacje.
Sarah początkowo niechętnie bierze udział w sprawie (woli się wyciszyć), ale z czasem mocno się angażuje, zwłaszcza, że policja dostaje sygnały z góry iż sprawę należy szybko i bez zbędnego rozgłosu zamknąć. Sarah czuje, że za zbrodniami kryje się coś więcej niż wszystkim się wydaje.

forbrydelsen s 2 scena
Drugi sezon Fordrydersen to znakomita zagadka kryminalna, wysoki poziom realizacji i naprawdę intrygujący klimat. Wielkim plusem jest połączenie kryminalnego śledztwa z roszadami w rządzie. Nic nie jest proste i jednowymiarowe, a instytucje które powinny się wspierać mocno rywalizują i mają swoje tajemnice.
Oceniam na mocne dziewięć.
dziewięć
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top