"Każdy umiera, ale nie każdy tak naprawdę żyje"
Braveheart

Nowości na stronie

Hawaii Five-0 - sezon 8
Wieczna miłość - 1994
Dom pokuty
Kingsajz - 1987
Pacjent - Timothe Le Boucher
Carnivale - sezon 1
Wiedźmun. Tom 1. Słodki zapach potwora o zmierzchu
Apartament - 1996
Nauczycielka angielskiego - 2013
Tom Strong, Tom 1
Czerwona nota - 2021
Spider-Man. Bez drogi do domu - 2021
Pax. Droga do domu - Sara Pennypacker
Małe kobietki - 2019

carnivale s 1

Carnivale;
- twórcy: Daniel Knauf;
- HBO, 2003, sezon 1;
- wybrana obsada: Clancy Brown, Michael J. Anderson, Adrienne Barbeau, Tim DeKay, Patrick Bauchau, Nick Stahl, Debra Christofferson, Clea DuVall, Cynthia Ettinger, Amy Madigan, Carla Gallo, Robert Knepper;
- kategoria: Serial, sezon, Emmy, dramat, fantasy.

Pierwszym serialem/sezonem obejrzanym w 2022 roku jest pozycja, za którą się zabierałem od mniej więcej piętnastu lat. Sporo czasu prawda? Czasu, który mógł sprawić, że tytuł się mocno zestarzeje i nie da juz frajdy z oglądania. Na szczęście problem ten nie dotyczy Carnivale.. a może szerzej - nie dotyczy produkcji, które zostały zrobione na odpowiednim poziomie.

carnivale s 1 scena
Stany Zjednoczone, czasy wielkiego kryzysu wędrowna grupa cyrkowa przygarnia Ben'a - młodego chłopaka, który właśnie stracił dom. Dodatkowe ręce do pracy zawsze się przygadzą, ale szybko się okazuje, że Ben ma pewne moce, które mogą niepokoić, ale też mogą być żródłem dodatkowego dochodu. To przypadkowe spotkanie może wiele zmienić w życiu Ben'a jak i w życiu członków trupy... a może nie było tak przypadkowe jak się początkowo wydawało? Jaką tajemnicę skrywa Ben? I co go łączy z pozostałymi członkami grupy? Są osoby wiedzące więcej, ale niechętnie dzielą się tajemnica. Równocześnie rozgrywa się drugi wątek. Młody kaznodzieja jest przekonany, że został wybrany przez Boga. Ma zbudować kościół, w którym schronienie znajdą niewinne dzieci. Jest charyzmatyczny i pewny siebie, a to niekoniecznie podoba się włodarzom miasteczka.. czy to prawdziwe powołanie czy też coś innego? Może pycha?
Prorok i Niebezpieczny chłopak. Przedstawiciel nieba i tej drugiej strony. Czy w drugim sezonie będzie konfrontacja? Jestem ciekaw.
Carnivale to serial, w którym akcja toczy się spokojnym tempem, ale nie ma to nic wspólnego ze ślamazarną akcją współczesnych produkcji. Tu liczy się klimat i każda scena. Wszystko jest istotne w budowaniu świata. Dawno mnie tak serialowy tytuł nie wciągnął. Wow.
Oceniam na dziewięć.
dziewięć
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top