"Gdy się śmiejesz świat się śmieje z Tobą
Gdy płaczesz płaczesz sama"
Oldboy - 2003

Nowości na stronie

Sandman. Tom 7. Ulotne życia
Hawaii Five-0 - sezon 8
Wieczna miłość - 1994
Dom pokuty
Kingsajz - 1987
Pacjent - Timothe Le Boucher
Carnivale - sezon 1
Wiedźmun. Tom 1. Słodki zapach potwora o zmierzchu
Apartament - 1996
Nauczycielka angielskiego - 2013
Tom Strong, Tom 1
Czerwona nota - 2021
Spider-Man. Bez drogi do domu - 2021
Pax. Droga do domu - Sara Pennypacker

apartament 1996

Apartament,
(L'Appartement) - 1996;
- reżyseria: Gilles Mimouni;
- scenariusz: Gilles Mimouni;
- wybrana obsada: Romane Bohringer, Vincent Cassel, Jean-Philippe Écoffey, Sandrine Kiberlain, Monica Bellucci;
- kategoria: film, francuskie, thriller, romans.

Max ma poukładane życie. Pracuje w prężnie rozwijającej się firmie informatycznej i w najbliższym czasie ma poślubić córkę swojego szefa. Spokój zakłóca przypadkowo podsłuchana rozmowa telefoniczna. Ten głos, ta sylwetka, czyżby to była Lisa? Dziewczyna, której oświadczył się kilka lat wcześniej i która zniknęła bez słowa wyjaśnienia. Max próbuje za wszelką cenę odnaleźć dziewczynę, ale jak na złość cały czas się mijają. A gdy już się spotykają to się okazuje, że znalazł całkiem inną Lisę.. czy taki zbieg okoliczności jest możliwy? Jaka tajemnica się kryje w przeszłości?

apartament 1996 scena

Tytuł filmu może się wydawać znajomy. Amerykanie zrobili swoją wersję w 2004 roku. I warto podkreślić, że jest wersja bardzo udany remake. Większość fabuły jest podobna, ale oba filmy mocno się różnią zakończeniem. I szczerze mówiąc francuskie bardziej mi się podoba, ale nie będę go opisywać. Powiem tylko, że morał jest jednoznaczny. Nie można mieć miłości za wszelką cenę - kosztem innych.
Dlaczego warto ten film obejrzeć. Mamy świetny, niepowtarzalny klimat, który może trochę przypominać obrazy Kieślowskiego. Starannie dobrane wnętrza i ujęcia z dużą ilością przeszkleń ładnie się komponują z dobrze dobraną muzyką. Do tego należy dodać znakomitą obsadę i mamy film, który na dłużej zapada w pamięci. Zdecydowanie polecam.
Oceniam na dziewięć.
dziewięć
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top