"Prawda to za mało, ludzie zasługują na więcej..."
Mroczny Rycerz

Nowości na stronie

O, Choroba
Sezon ślubny - sezon 1
4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni - 2007
Ziemia swoich synów
Wielka woda - mini
Zasada Trójek - Tomasz Spell
Okko - 4 - Cykl Ognia
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom 5
Bez Twarzy - Kas, Dubois
After Life - sezon 2
Hugo (wydanie zbiorcze)
Krew na betonie - 2018
U-571 - 2000
Obywatel Welles - 1999

apartament 1996

Apartament,
(L'Appartement) - 1996;
- reżyseria: Gilles Mimouni;
- scenariusz: Gilles Mimouni;
- wybrana obsada: Romane Bohringer, Vincent Cassel, Jean-Philippe Écoffey, Sandrine Kiberlain, Monica Bellucci;
- kategoria: film, francuskie, thriller, romans.

Max ma poukładane życie. Pracuje w prężnie rozwijającej się firmie informatycznej i w najbliższym czasie ma poślubić córkę swojego szefa. Spokój zakłóca przypadkowo podsłuchana rozmowa telefoniczna. Ten głos, ta sylwetka, czyżby to była Lisa? Dziewczyna, której oświadczył się kilka lat wcześniej i która zniknęła bez słowa wyjaśnienia. Max próbuje za wszelką cenę odnaleźć dziewczynę, ale jak na złość cały czas się mijają. A gdy już się spotykają to się okazuje, że znalazł całkiem inną Lisę.. czy taki zbieg okoliczności jest możliwy? Jaka tajemnica się kryje w przeszłości?

apartament 1996 scena

Tytuł filmu może się wydawać znajomy. Amerykanie zrobili swoją wersję w 2004 roku. I warto podkreślić, że jest wersja bardzo udany remake. Większość fabuły jest podobna, ale oba filmy mocno się różnią zakończeniem. I szczerze mówiąc francuskie bardziej mi się podoba, ale nie będę go opisywać. Powiem tylko, że morał jest jednoznaczny. Nie można mieć miłości za wszelką cenę - kosztem innych.
Dlaczego warto ten film obejrzeć. Mamy świetny, niepowtarzalny klimat, który może trochę przypominać obrazy Kieślowskiego. Starannie dobrane wnętrza i ujęcia z dużą ilością przeszkleń ładnie się komponują z dobrze dobraną muzyką. Do tego należy dodać znakomitą obsadę i mamy film, który na dłużej zapada w pamięci. Zdecydowanie polecam.
Oceniam na dziewięć.
dziewięć
Poniżej zwiastun
https://www.youtube.com/watch?v=vzTSuCsM1k4

Komentarze

Back to top