„Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi.”
Forrest Gump

Nowości na stronie

Gnat #4: Rose
Odwilż - sezon 1
Pulp - Ed Brubaker, Sean Phillips
Śmierć na Nilu - 2022
Blacksad. Tom 2. Arktyczni
Zaułek koszmarów - 2021
Łasuch. Powrót - Jeff Lemire
Jeźdźcy sprawiedliwości - 2020
Kartoteka 64 - 2018
Sukcesja - sezon 3
Zakazany Port
Sandman. Tom 10. Przebudzenie
Wydział pościgowy - 1998
Gierek - 2022

powrot batmana

Powrót Batmana,
(Batman Returns) - 1992;
- reżyseria: Tim Burton;
- scenariusz: Daniel Waters;
- muzyka: Danny Elfman;
- wybrana obsada: Michael Keaton, Danny DeVito, Michael Gough, Michelle Pfeiffer, Christopher Walken, Michael Murphy;
- kategoria: film, Batman, DC Comics, akcja, kasowy, świąteczne (prawie).

Święta zbliżają się wielkimi krokami to pora na jakieś tytuły świąteczne. Na pierwszy ogień (nie wiem czy będzie więcej) trafił Powrót Batmana, którego akcja dzieje się w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
W Gotham krążą pogłoski, że w kanałach żyje bestia - Człowiek-Pingwin przeraża fizycznością, ale nie wszyscy wiedzą, że o wiele bardziej mroczne ma wnętrze. Pingwin wykorzystuje lokalnego przedsiębiorcę i wychodzi na powierzchnię. Zainscenizowany ratunek dziecka burmistrza sprawia, że Pingwin zostaje miejscowym bohaterem. Do tego piękna historyjka o porzuceniu i od razu pojawia się pomysł startu w wyborach na burmistrza. Ludzie wszystko kupią, a obecny burmistrz jest zbyt mało ugodowy.

powrot batmana scena
Dodatkowo w mieście pojawia się Kobieta-Kot, o której nikt nic nie wie. Czy będzie wsparciem Batmana czy też wręcz przeciwnie? Zaprzyjaźni się z Pingwinem?

Powrót Batmana zadaje pytanie kto tak naprawdę jest potworem? Ci, którzy skrywają maski, czy też biznesmeni i politycy uśmiechający się do kamer, a mających mroczne sekrety.
Do mocnych stron filmu należy niewątpliwie klimat. Jest mrocznie, przyciężkawo. Do tego jest znakomita postać Pingwina. Potwór, ale czy nie ukształtowały go okoliczności? To był jego wybór? W mojej ocenie ta postać zasługuje na odświeżenie i nowy start - ma w sobie olbrzymi potencjał. Efekty specjalne zdąrzyły się zestarzeć, ale możemy na to przymknąć oko bo kostiumy i scenografia zostały zrobione z należytą starannością.

O czymś zapomniałem? Ano tak. Kobieta-Kot - znakomita kreacja Pfeiffer. Niechcący nadrabiam filmografię z tą aktorką.
Oceniam na siedem. Minus za zbyt przerysowane sceny z pingwinami. To bylo niepotrzebne. Drugi minus za liczenie żyć Kobiety-Kota - nie pasowało mi to do konwencji.
siedem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top