„Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi.”
Forrest Gump

Nowości na stronie

O, Choroba
Sezon ślubny - sezon 1
4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni - 2007
Ziemia swoich synów
Wielka woda - mini
Zasada Trójek - Tomasz Spell
Okko - 4 - Cykl Ognia
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom 5
Bez Twarzy - Kas, Dubois
After Life - sezon 2
Hugo (wydanie zbiorcze)
Krew na betonie - 2018
U-571 - 2000
Obywatel Welles - 1999

szyfry wojny

Szyfry wojny,
(Windtalkers) - 2002;
- reżyseria: John Woo;
- scenariusz: John Rice, Joe Batteer;
- muzyka: James Horner;
- wybrana obsada: Nicolas Cage, Adam Beach, Peter Stormare, Christian Slater, Mark Ruffalo, Noah Emmerich, Frances O'Connor;
- kategoria: film, wojenny, dramat.

Czasy II Wojny Światowej. Sierżant Joe Enders ma możliwość powrotu na front. Trafia na wyspę Sajpan, a jego głównym zadaniem jest ochrona szyfranta pochodzącego z plemienia Nawaho. W zasadzie ma nie tyle chronić życie szyfranta co sam szyfr, który nadal nie został złamany przez japońskiego przeciwnika. Co to oznacza w praktyce? Ma chronić szeregowego, a jak się to nie uda to ma nie pozwolić by szeregowy trafił w japońską niewolę. Endrers to doświadczony żołnierz i zdaje sobię sprawę z powagi sytuacji. Zadanie musi zostać wypełnione. Nawet za cenę życia przyjaciela?

szyfry wojny scena
Ten film już wielokrotnie gościł na moim ekranie. Zawsze twierdziłem, że to jedna z lepszych pozycji z filmografii Cage'a i zdanie podtrzymuję - zwłaszcza, że aktor mocno obniżył poprzeczkę. Ostatni seans mocniej odsłonił mi słabości produkcji. Zwłaszcza irytujące są mocne przestoje w akcji. Wyobraźcie to sobie. Trwa ostra wymiana ognia. Trup sieje się gęsto i nagle to wszystko milknie by główni bohaterowie mogli sobie pogadać. Niezbyt to przekonujące. Irytują również bojowe szarże Enders'a. Zdecydowanie zbyt przerysowane. Bardziej pasujące do kina akcji niż do dramatu wojennego. Pomimo tych mankamentów Szyfry wojny dobrze się ogląda. W końcu nikt tak pięknie nie płacze jak Nicolas Cage.
Oceniam na siedem.
siedem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top