"Mam krwiaka. - Żeby mieć krwiaka to trzeba mieć mózg"
Przychodzi facet do lekarza

Nowości na stronie

Batman. Mroczne zwycięstwo
Zadzwoń do Saula - sezon 3
Frantic - 1988
Wiele śmierci Laili Starr
Miki. Szalone przygody
Wielka wyprawa Muppetów - 1979
Parker, Tom 1
Pracownik miesiąca - 2022
Mglisty Billy i Dar Ciemnowidzenia
Biały szum - 2022
Czas wolny w PRL
Terapia bez trzymanki - sezon 1
Cabaret w Rozrywce
Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka - 2023

nocnamsza

Nocna Msza,
(Midnight Mass);
- twórcy: Mike Flanagan;
- Mini serial, Netflix, 2021;
- wybrana obsada: Kate Siegel, Rahul Abburi, Crystal Balint, Matt Biedel, Alex Essoe, Zach Gilford, Annabeth Gish, Hamish Linklater, Samantha Sloyan;
- kategoria: horror, wydmuszka.

Malutka społeczność mieszka na odciętej od świata niedużej wysepce. Niewiele ponad stu mieszkańców, kościół i kilka kutrów rybackich. Społeczność coraz barziej się wykrusza, ale nie wszyscy chcą się wyprowadzić. Spokojne, skromne życie mieszkańców zakłóca pojawienie się nowego księdza, który przybył w zastępstwie lubianego prałata. Na wyspie zaczynają się dziać dziwne rzeczy: martwe zwierzęta, cuda oraz coraz częstsze zaginięcia mieszkańców. Dzieje się coś złego..

nocna msza scena
Czytając opisy tego serialu oraz bardzo dobre recenzje spodziewałem się naprawdę dobrego, intrygującego horroru. Rzeczywistość jednak mocno rozczarowała. Poza niektórymi ciekawymi motywami, i kilkoma scenami Nocna Msza jest najnudniejszą rzeczą jaką widziałem w ostatnich latach. Większość fabuły przepałeniają rozmowy i monologi głównych bohaterów o przeszłości, sensie życia no i wiary. Cytaty z Biblii leją się gęstym strumieniem, ale nie wnoszą nic istotnego do fabuły. Przez chwilę nawet ma się wrażenie, że ogląda się jakiś religijny gniot a nie horror. Czy są jakieś plusy? Tak, jeden. Pokazanie jak można manipulować ludźmi odpowiednio dobierając słowa z Pisma Świętego. To mocno wybrzmiało.
Pomimo to serialu nie polecam. Oceniam na trzy. Jak dla mnie strata czasu.
trzy
Poniżej zwiastun
https://www.youtube.com/watch?v=y-XIRcjf3l4

Back to top