"Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś."
Stanisław Lem

Nowości na stronie

Piękna - Hubert, Kerascoët
Sing 2 - 2021
Persepolis - Satrapi
Schody - miniserial
Gulasz z turula
Ekstradycja - sezon 3
Wiedźmin. Wydanie kolekcjonerskie
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom Drugi
Cena strachu - 1953
Saga Winlandzka Tom 5
Władza - Sylvain Runberg, Olivier Boiscommun
Trolle z Troy. Tom 3
Coda - 2021
Prawnik z Lincolna - sezon 1

9 kompania

9 kompania,
(9 rota) - 2005;
- reżyseria: Fedor Bondarchuk;
- scenariusz: Yuriy Korotkov;
- wybrana obsada: Fedor Bondarchuk, Aleksey Chadov, Mikhail Evlanov, Ivan Kokorin, Aleksandr Bashirov, Irina Rakhmanova;
- kategoria: film, dramat, wojenny, na faktach.

Rosja, rok 1988. Grupa młodych żołnierzy po krótkim, ale intensywnym szkoleniu zostaje skierowana do Afganistanu. Tu trwa prawdziwa wojna. Rosja radziecka wrzuciła w nią olbrzymie zasoby a i tak nie udało się jej wygrać. Zresztą nikomu wcześniej, ani później (USA) ta sztuka się nie udała. Żołnierze uczą się jak działać w tym skrajnie trudnym i wrogim środowisku, pomimo dobrego szkolenia nie mają szans z wrogiem, który walczy u siebie. 9 kompania dostaje zadanie utrzymania jednego ze wzgórz, zadanie nie tylko skrajnie trudne, które wielu z żołnierzy przypłaci życiem, co kompletnie niepotrzebne (w rzeczywistości zginęło 6 z 39 źołnierzy). Chwilę później Rosja wycofuje się z Afganistanu.

9 kompania scena
9 kompania to produkcja zrealizowana z wielkim rozmachem. Na ekranie zachwycają sceny walki, wybuchy a i sama fabuła została dobrze napisana. Waleczni, odważni rekruci szybko się zmieniają w obliczu bezwarunkowego okrucieństwa. W końcu nadrobiłem ten tytuł (po latach od polecenia). Dzięki.
Oceniam na dziewięć.
dziewięć
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top