"Niektórzy mają tragedię we krwi"
Donnie Darko

Nowości na stronie

Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu
Piękna - Hubert, Kerascoët
Sing 2 - 2021
Persepolis - Satrapi
Schody - miniserial
Gulasz z turula
Ekstradycja - sezon 3
Wiedźmin. Wydanie kolekcjonerskie
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom Drugi
Cena strachu - 1953
Saga Winlandzka Tom 5
Władza - Sylvain Runberg, Olivier Boiscommun
Trolle z Troy. Tom 3
Coda - 2021

zawod dziennikarz

Zawód: Dziennikarz,
(The Paper)- 1994;
- reżyseria: Ron Howard;
- scenariusz: David Koepp, Stephen Koepp;
- wybrana obsada: Glenn Close, Michael Keaton, Robert Duvall, Marisa Tomei, Randy Quaid;
- kategoria: komedia, dramat, film, media.

Znakomity rok 1994 to mnóstwo znanych, kultowych pozycji, ale także sporo tytułów, które miały potencjał, ale twórcy nie do końca wykorzystali możliwości. Do takich filmów zaliczę Zawód: Dziennikarz.
Harry jest pracoholikiem pracującym w drugorzędnym nowojorskim tabloidzie. Marzy o lepszej pracy.. i nie chodzi tylko o finanse, ale przede wszystkim o prestiż pracy w jednym z głównych dzienników. Ma szansę na realizację marzeń, ale po drodze staje przygotowanie materiału do nowego numeru. Harry nie potrafi odpuścić i do końca walczy o swoją publikację. Sprawa nie jest prosta. Aresztowano za zabójstwo dwóch czarnoskórych dzieciaków. Większość mediów następnego dnia napisze, że policja dopadła morderców, a Harry ma poszlaki wskazujące iż aresztowanie było tylko pokazówką policji. Opublikować prawdę czy iść po najmniejszej linii oporu?

zawod dziennikarz scena
Początek film zapowiadał dobre, zaangażowane kino mówiące o idei czwartej władzy. I tak trochę jest. W filmie jest kilka ważnych kwestii mówiących o różnicy pomiędzy dziennikarzami, a elitami. Dziennikarze opisują świat elit, a nie do nich przynależą. Jest też przypomnienie o obowiązku publikacji prawdy i wpływie mediów na społeczeństwo. Te nieźle zbudowane fundamenty zostały zniszczone przez końcówkę produkcji. Zbyt dużo nacisku tu położono na przypadek i komediowe akcenty, które umiejętnie psują odbiór. Szkoda wielka.
Oceniam na sześć plus. Notę podnosi Keaton, a obniża nadmiar pewnego napoju.
szesc
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top