"Cóż, nikt nie jest doskonały"
Pół żartem, pół serio

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

jackie brown

Jackie Brown - 1997;
- reżyseria: Quentin Tarantino;
- scenariusz: Quentin Tarantino;
- wybrana obsada: Pam Grier, Samuel L. Jackson, Robert Forster, Bridget Fonda, Robert De Niro, Michael Keaton, Chris Tucker;
- kategoria: kryminał, thriller, film;

Jackie jest nie najmłodszą już stewardesą pracującą dla marnej linii lotniczej. Do niskiej pensji dorabia przewożąc gotówkę dla handlarza bronią. Jej świat się sypie gdy zostaje zatrzymana przez policję. Jackie Brown może trafić do więzienia lub złożyć zeznania obciążające jej zleceniodawcę. Innymi słowy cokolwiek nie zrobi to i tak w najlepszym wypadku pozostanie podstarzałą stewardesą, która musi zacząć życie na nowo. Na to kobieta nie ma już sił i postanawia tą patową sytuację zmienić na swoją korzyść. Odpowiednio kłamiąc i manipulując ludźmi może sprawić, że wszystkie problemy znikną, a ona sama zostanie z niemałą gotówką na przyszłość.

jackie brown scena
Jackie Brown to jeden z tych filmów Tarantino, które widziałem lata temu i jakoś kompletnie wyparował z mojej świadomości. Powiem więcej - miałem niezrozumiałą niechęć do ponownego seansu. Trochę szkoda, bo Jackie Brown do bardzo dobry film. Scenariusz, jak zawsze u Tarantino, jest przemyślany i posiada dobre zwroty akcji. Do tego znakomite aktorstwo i naprawdę przyzwoita ścieżka dźwiękowa. Żałuję, że tak długo zwlekałem z tym filmem.
Daję mocne osiem.
osiem

Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top