"Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga – konstruktywną opozycją."
Woody Allen

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

az do piekla

Aż do piekła,
(Hell or High Water) - 2016;
- reżyseria: David Mackenzie;
- scenariusz: Taylor Sheridan;
- muzyka: Nick Cave, Warren Ellis;
- wybrana obsada: Jeff Bridges, Chris Pine, Ben Foster, Dale Dickey, Kevin Rankin, Katy Mixon, Gil Birmingham;
- kategoria: dramat, kryminał, film,

Dwaj bracia, Toby i Tanner decydują się na serię skoków na banki. Tanner ma w tym doświadczenie, ale Toby decyduje się na ten krok by uratować rodzinną ziemię i zapewnić byt swoim dzieciom. Plan jest taki by po kilku 'bezpiecznych' skokach spłacić bank i spokojnie później żyć. Tyle teorii... w praktyce wychodzi inaczej. Tanner uwielbia napadać na banki i nie ma skrupułów jeśli chodzi o broń i przemoc. Ma też całkiem inny pomysł jeśli chodzi o zakończenie serii napadów. Po drugiej stronie barykady stoi doświadczony Strażnik Teksasu, który pragnie z przytupem zakończyć swoją karierę. Niby to tylko film policjantach i złodziejach, ale w trzewiach jest dużo więcej. Pojawia się motyw wolności, przeznaczenia, strukturalnej biedy z której nie ma ucieczki. No i kwestia najważniejsza - pazerność i nieuczciwość instytucji bankowych, które chętnie dążą do przejmowania nieruchomości kryjących bogate złoża.

az do piekla scenaW pewien sposób jest to też film o poświęceniu i odpowiedzialności za swoje czyny. Fabuła i niezłe dialogi są świetnie otoczone przez nastrojową muzykę i ładnie skomponowane kadry.
Kowboje w czasach kapitalizmu zasługują na uwagę. Znakomite aktorstwo, klimat, ale z drugiej strony niedopracowany scenariusz sprawiają, że nie mogę dać więcej niż osiem.
osiem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top