"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość."
Woody Allen

Nowości na stronie

Dom pokuty
Kingsajz - 1987
Pacjent - Timothe Le Boucher
Carnivale - sezon 1
Wiedźmun. Tom 1. Słodki zapach potwora o zmierzchu
Apartament - 1996
Nauczycielka angielskiego - 2013
Tom Strong, Tom 1
Czerwona nota - 2021
Spider-Man. Bez drogi do domu - 2021
Pax. Droga do domu - Sara Pennypacker
Małe kobietki - 2019
Zemsta Hrabiego Skarbka
Najmro. Kocha, kradnie, szanuje - 2021

kopalnie krola salomona

Kopalnie króla Salomona,
(King Solomon's Mines) - 1985;
- reżyseria: J. Lee Thompson;
- scenariusz: Gene Quintano, James R. Silke;
- wybrana obsada: Richard Chamberlain, Sharon Stone, John Rhys-Davies, Herbert Lom;
- kategoria: przygodowy, komedia, ekranizacja, Jerry Goldsmith, Allan Quatermain, film;

Allan Quatermain poszukuje porwanego profesora, który potrafi odczytać mapę wskazującą miejsce ukrycia legendarnego skarbu króla Salomona. Ten znany awanturnik został wynajęty przez Jesse Huston - córkę profesora i tylko jej obecność sprawia, że nie rezygnuje z tego niełatwego zadania.
Jestem fanem atrakcyjnego kina przygodowego, a za ten film zabierałem się od ładnych paru lat.. jakoś nigdy nie było po drodze. Podczas seansu mimowolnie porównywałem ten film do serii o Indianie i muszę przyznać, że Allan z Indianą jednak przegrywa. Od pierwszych scen widzimy, że mamy do czynienia z filmem, w którym wiele się będzie działo, a napięcie jest dobrze budowane przez muzykę (autor: Jerry Goldsmith) lekko przypominającą znany przygodowy motyw.

kopalnie krola salomona scenaFabuła jest nasączona scenami akcji i zmianami lokalizacji - widać, że film został zrealizowany z wielkim rozmachem. To atut, ale sama fabuła nie porywa. Przeciętny główny wątek został urozmaicony przez komediowe akcenty, ale nawet one nie potrafiły nadać filmowi pewnej lekkości. Odbiór psują też trochę kiczowate efekty specjalne oraz niedoskonały montaż. Ma się wrażenie, że ten film powinien być bardziej dopracowany. Aktorsko jest nieźle, piękna, aczkolwiek niedświadczona Sharon Stone obok znanego Richard'a Chamberlain'a - to mogła być genialna para, ale niestety pomiędzy aktorami nie czuć iskrzenia. Niby słyszymy wyznania miłości, ale osobiście mnie nie przekonały ;)
Oceniam na siedem, z małym minusem.
siedem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top