"Gdy się śmiejesz świat się śmieje z Tobą
Gdy płaczesz płaczesz sama"
Oldboy - 2003

Nowości na stronie

Piękna - Hubert, Kerascoët
Sing 2 - 2021
Persepolis - Satrapi
Schody - miniserial
Gulasz z turula
Ekstradycja - sezon 3
Wiedźmin. Wydanie kolekcjonerskie
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom Drugi
Cena strachu - 1953
Saga Winlandzka Tom 5
Władza - Sylvain Runberg, Olivier Boiscommun
Trolle z Troy. Tom 3
Coda - 2021
Prawnik z Lincolna - sezon 1

bosch s 7

Bosch,
- sezon 7, 2021;
- twórcy: Michael Connelly, Eric Ellis Overmyer;
- wybrana obsada: Titus Welliver, Troy Evans, Jamie Hector, Lance Reddick, Amy Aquino, Scott Klace, Madison Lintz, DaJuan Johnson, Gregory Scott Cummins, Paul Calderon, Linda Park;
- kategoria: Amazon, dramat, kryminał.

Ten tytuł przypieczętował mój powrót do seriali. W końcu został mi tylko ostatni, finałowy sezon do obejrzenia. Sezon siódmy, a należy pamiętać, że wybitne produkcje kończą się po siedmiu seriach.. nie ma co przeciągać.
Tradycyjnie w sezonie przewija się kilka różnych, lekko z sobą splątanych wątków.
Sezon zaczyna się od podpalenia, które kończy się śmiercią pięciu osób. Bosch próbuje odnaleźć sprawców, ale śmierć imigrantów niewielu obchodzi. Zwłaszcza, że sprawa luźno styka się z federalnym śledztwem. Drugim wątkiem jest seria zabójstw powiązana z przestępstwami finansowymi. W grze są zbyt duże pieniądze by tak łatwo odpuścić. Tą sprawą również zajmuje się Bosch. Normalnie mógłby liczyć na J. Edgara, ale partner coraz częściej zawala sprawy i nie wiadomo czy się podniesie z dołka.

bosch s 7 scena
W sezonie finałowym nie mogło zabraknąć również rozgrywek politycznych. Szef policji odpuścił fotel burmistrza, ale nie zamierza rezygnować ze swojej posady - zaczyna działać w nie do końca etyczny sposób.
Na samym posterunku też nie jest spokojnie. Nowe, pełne szacunku standardy postępowania są wdrażane opornie, a szefostwo wiele spraw bagatelizuje.
Finałowy sezon ma niezły poziom, ale gdzieś tliło się rozczarowanie. Akcja była trochę zbyt ugrzeczniona, a rozwiązaniom fabularnym zabrakło dramaturgii. To jednak nie jest The Shield.
Oceniam na osiem.
osiem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top