"Jesteś tym, co kochasz, a nie tym, co inni kochają w Tobie"
Adaptacja

Nowości na stronie

Dom pokuty
Kingsajz - 1987
Pacjent - Timothe Le Boucher
Carnivale - sezon 1
Wiedźmun. Tom 1. Słodki zapach potwora o zmierzchu
Apartament - 1996
Nauczycielka angielskiego - 2013
Tom Strong, Tom 1
Czerwona nota - 2021
Spider-Man. Bez drogi do domu - 2021
Pax. Droga do domu - Sara Pennypacker
Małe kobietki - 2019
Zemsta Hrabiego Skarbka
Najmro. Kocha, kradnie, szanuje - 2021

wyspa harpera

Wyspa Harpera,
(Harper's Island);
- twórcy: Ari Schlossberg;
- CBS, 2009;
- wybrana obsada: Elaine Cassidy, Katie Cassidy, Christopher Gorham, Gina Holden, Matt Barr, Brandon Jay McLaren, Beverley Elliott, Cameron Richardson, Adam Campbell, Jim Beaver;
- kategoria: serial, mini, dramat, horror.

Obiecałem sobie, że nie będę już oglądać tylu seriali, ale po miesiącu zweryfikowałem plany. Seriale zostaną, ale będzie dużo większa selekcja i więcej tytułów starszych, które zawsze chciałem obejrzeć. I tak trafiło na Wyspę Harpera, która od lat przewijała się w tytułach do obejrzenia.

Jak morze wyglądać ślub marzeń.. dobrym pomysłem wydaje się być zrobienie imprezy na małej wysepce. Piękne okoliczności przyrody, klimat mocno prywatny i dzieciństwo, które się tam spędziło. Same plusy poza jednym. Kilka lat wcześniej na wyspie grasował seryjny morderca. Niby został zabity przez szeryfa, ale wspomnienia nadal wywołują dreszcz emocji.
Zaraz po przybyciu na wyspę w niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają znikać pojedynczy goście, a pozostała część ekipy wydaje się tego nie zauważać. Zanim się zorientują towarzystwo jest już sporo mniejsze. Kto zabija? Czy to naśladowca, czy też ktoś powiązany z zabitym mordercą.

wyspa harpera scena

Wyspa Harpera ma już parę lat i to daje się mocno odczuć. Tytuł mocno się postarzał, ale kiedyś mógł się podobać. Wyspa odcięta od świata, stopniowe eliminowanie gości, a do tego klimat przypominający Beverly Hills, 90210 wymiksowany z Pamiętnikami wampirów. Niby są morderstwa, groza, ale piękni młodzi mają czas i chęć rozmawiania o tym kto z kim, gdzie i kiedy? A do tego czas by co chwilę się przebierać.. no bo przecie nie będą chodzić w zakrwawionych ciuchach. Zresztą dziwnych, głupich czynów głównych bohaterów jest dużo, dużo więcej. Np strzelanie do mordercy z dystansu uniemożliwiającego trafienie w cel.. taki detal.

Serial obecnie nadaje się do kategorii komedia, ale i tak nie żałuję seansu. Pomimo obyczajowych wstawek i słabego zakończenia angażującej treści było dużo więcej niż w wielu współczesnych produkcjach.
Oceniam na słabe sześć. Gdzieś notę podnoszą ciekawe, klimatyczne plakaty.
sześć
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top