"Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś."
Stanisław Lem

Nowości na stronie

Sala samobójców. Hejter - 2020
Kruk - Czorny Woron nie śpi - sezon 2
Szansa - 1979
Złodziej życia - 2004
Luca - 2021
Prosta historia - 1999
Dubler - 1977
Mysia Straż - Jesień 1152 - Tomy 1 i 2
Miasto kłamstw - 2018
Labirynt - Thiago Souto
Fun Home: Tragikomiks rodzinny  - Alison Bechdel
Służąca - 2016
Outsider - mini seria
Przebudzenie - Scott Snyder, Sean Murphy

przyjaciele reunion

Przyjaciele: Spotkanie po latach,
(Friends: The Reunion) - 2021;
- twórcy: Ben Winston, Marta Kauffman, David Crane;
- HBO;
- wybrana obsada: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry,David Schwimmer, Lady Gaga, James Corden;
- kategoria: kino, serial, odcinek specjalny, komedia;

Media z każdej strony atakują nas informacją o specjalnym odcinku Przyjaciół wyprodukowanym przez HBO. Dałem się skusić i mam kilka refleksji związanych z tym tytułem. Zebranie ekipy po kilkunastu latach (25 od premiery serialu) musiało być nie lada wyzwaniem, podobnie jak zrobienie na nowo scenografii. Aktorzy, nawet jeśli się kiedyś przyjaźnili (poza planem) to czas robi swoje i ludzie się zmieniają. Ta szóstka ponownie na jednym planie początkowo czuła się nieswojo, ale z czasem dało się wyczuć, że spotkanie im służy i wywołuje pozytywne emocje. Wspominanie niektórych odcinków i sytuacji z planu to była frajda dla widzów, ale także dla aktorów. To się czuło. Sam odcinek specjalny mnie niczym nie zaskoczył, ale dał pozytywną dawkę emocji.. tak jak cały serial.

przyjaciele reunion scenaI tu taka mała refleksja. Serial Przyjaciele w formie jaką znamy obecnie nie mógłby współcześnie powstać. Teraz wszystkie tematy są kwestią tabu. Z wielu tematów nie można żartować, nawet jeśli ogólny wydźwięk odcinka jest pozytywny. Głównym nośnikiem interakcji pomiędzy ludźmi jest niezobowiązujący seks. Gdzie te rozmowy, spotkania na kawie, czy codzienne rozterki. Wiem, że dowcip czasem nie był najwyższych lotów, że jest pewna powtarzalność i miałkość, ale czy tak nie wyglądał czas studencki? Ten beztroski czas nie wróci. Teraz Internet jest zalewany informacjami jak kto z obsady się postarzał... serio? Wszyscy myśleli że czas stanął w miejscu. HBO dał mi świetną wycieczkę do czasów mojej młodości.. i to sobie cenię.
Odcinek/film specjalny Przyjaciół polecam.
Daję osiem.
osiem
Poniżej zwiastun
https://www.youtube.com/watch?v=HRXVQ77ehRQ

 

Komentarze

Back to top