"Prawda to za mało, ludzie zasługują na więcej..."
Mroczny Rycerz

Nowości na stronie

Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997
Aż do piekła - 2016
PTSD. Syndrom stresu pourazowego
Wielkie katastrofy XX wieku
Na rauszu - 2020
Eric Powell - The Goon. Kolekcja tom 5

zanim zasne

Zanim zasnę,
(Before I Go to Sleep) - 2014;
- reżyseria: Rowan Joffé;
- scenariusz: Rowan Joffé;
- wybrana obsada: Nicole Kidman, Colin Firth, Mark Strong, Anne-Marie Duff, Adam Levy;
- kategoria: ekranizacja, thriller, dramat.

Christine codziennie budzi się obok obcego mężczyzny. W panice ucieka do łazienki, a tam z karteczek rozwieszonych na ścianie dowiaduje się, że mężczyzna to Ben, jej mąż, a ona sama cierpi na zanik pamięci. Ma czterdzieści lat, ale ostatnich dwudziestu nie pamięta. Ben codziennie opowiada jej o tym jakie prowadzą trudne, ale szczęśliwe życie. Z czasem Christine odkrywa (dzięki swoim, skrytym, nagraniom wideo), że Ben nie zawsze mówi całą prawdę. Skoro kłamie w błahych sprawach to czy można mu ufać? Christine próbuje 'leczyć' swoją niepamięć i każdego dnia drobiazgowo rejestruje wszystkie szczegóły i tuż przed snem robi krótką notatkę wideo.

zanim zasne scena
Kim jesteśmy bez swoich wspomnień? Czy takie życie ma jakiś sens? Przeżywamy każdy dzień tak samo. Bez pamięci jesteśmy obdarci z tożsamości. Przecież nie można się wszystkiego nauczyć w dobę.. a można kogoś pokochać tylko dlatego bo tak jest napisane na kartce papieru?
To trudne pytania, na które ten thriller nie odpowiada. Jego akcja bardziej skupia się wokół 'incydentu', który sprawił iż Christine utraciła pamięć. Poznanie wszystkich okoliczności może pozwolić odblokować umysł i sprawić, że życie będzie bardziej normalne.

Oceniam na sześć
sześć
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top