"Tyle roboty a czasu tak mało."
Joker z Batmanie

Nowości na stronie

Wrzaskun, tom 1. Piękna i brzydal
Chip i Dale: Brygada RR - 2022
Ambulans - 2022
Metronom. Wydanie zbiorcze
Batman Noir - Długie Halloween
Miki i kraina Pradawnych
Pięć tysięcy kilometrów na sekundę
Head Lopper & Wyspa albo Plaga Bestii
Piękna ciemność
Poranek ściętych głów #2
100 Naboi: Brat Lono
Bękart - Max de Radiguès
Skarb Mikołajka - 2021
Lśniące dziewczyny - miniserial

atramentowe serce

Atramentowe serce,
(Inkheart) - 2008;
- reżyseria: Iain Softley;
- scenariusz: David Lindsay-Abaire;
- wybrana obsada: Brendan Fraser, Andy Serkis, Eliza Bennett, Paul Bettany, Helen Mirren, Sienna Guillory, Jim Broadbent;
- kategoria: przygodowy, ekranizacja, familijny, fantasy.

Niektórzy czytający na głos mają wielką moc.. potrafią przywołać fikcyjne postacie do świata realnego. Czasem może mieć to zabawne konsekwencję, ale bywa i tak, że przywołane zostają postacie, które nigdy nie powinny opuścić kart książek. Poza tym każda przywołana postać ma swoją cenę... na jej miejsce zostaje wciągnięta do książki osoba, która znajduje się w pobliżu czytającego. Prawdziwa magia.
Mortimer jest znakomitym czytającym, ale odkąd odkrył swą moc postanowił nigdy więcej nie czytać przypadkowych rzeczy na głos. Czytając Atramentowe serce przywołał czarny charakter, a jego żona zniknęła pomiędzy stronami. Od tamtego wydarzenia, wierząc, że może na nowo wyczytać żonę, poszukuje kolejnych egzemplarzy tej książki... nie tylko on... wyczytany czarny charakter pragnie przywołać swojego mrocznego mistrza w tejże powieści.. potrzebuje tylko utalentowanego czytającego.. takiego, który nie będzie się jąkał.

atramentowe serce scena

Książki są przygodą. Zawierają w sobie zbrodnię, chaos i namiętność. Kochają każdego, kto do nich zajrzy.

Atramentowe serce to kawałek ciekawej familijnej przygody, ale mam wrażenie, że twórcy trochę poskąpili na efektach specjalnych. Fraser, który został wybrany przez autorkę książki, gra w tym filmie wyjątkowo słabo. Na szczęście nadrabia Andy Serkis.
Oceniam na sześć plus.
sześć
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top