„Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi.”
Forrest Gump

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

atramentowe serce

Atramentowe serce,
(Inkheart) - 2008;
- reżyseria: Iain Softley;
- scenariusz: David Lindsay-Abaire;
- wybrana obsada: Brendan Fraser, Andy Serkis, Eliza Bennett, Paul Bettany, Helen Mirren, Sienna Guillory, Jim Broadbent;
- kategoria: przygodowy, ekranizacja, familijny, fantasy.

Niektórzy czytający na głos mają wielką moc.. potrafią przywołać fikcyjne postacie do świata realnego. Czasem może mieć to zabawne konsekwencję, ale bywa i tak, że przywołane zostają postacie, które nigdy nie powinny opuścić kart książek. Poza tym każda przywołana postać ma swoją cenę... na jej miejsce zostaje wciągnięta do książki osoba, która znajduje się w pobliżu czytającego. Prawdziwa magia.
Mortimer jest znakomitym czytającym, ale odkąd odkrył swą moc postanowił nigdy więcej nie czytać przypadkowych rzeczy na głos. Czytając Atramentowe serce przywołał czarny charakter, a jego żona zniknęła pomiędzy stronami. Od tamtego wydarzenia, wierząc, że może na nowo wyczytać żonę, poszukuje kolejnych egzemplarzy tej książki... nie tylko on... wyczytany czarny charakter pragnie przywołać swojego mrocznego mistrza w tejże powieści.. potrzebuje tylko utalentowanego czytającego.. takiego, który nie będzie się jąkał.

atramentowe serce scena

Książki są przygodą. Zawierają w sobie zbrodnię, chaos i namiętność. Kochają każdego, kto do nich zajrzy.

Atramentowe serce to kawałek ciekawej familijnej przygody, ale mam wrażenie, że twórcy trochę poskąpili na efektach specjalnych. Fraser, który został wybrany przez autorkę książki, gra w tym filmie wyjątkowo słabo. Na szczęście nadrabia Andy Serkis.
Oceniam na sześć plus.
sześć
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top