"To nie tak, że boję się um­rzeć. Po pros­tu nie chciałbym być w pob­liżu, kiedy to się stanie."
Woody Alleny

Nowości na stronie

Kopalnie króla Salomona - 1985
Mayans M.C - sezon 3
Sandman. Tom 6. Refleksje i przypowieści
Przygoda na rybach - 1997
Nomadland - 2020
Trolle z Troy. Tom 2
Porzucony - Cullen Bunn, Tyler Crook
Od Nerwosolka do Yansa
Batman - 1989
Ostatnie dziecko - Sebastian Fitzek
Line of Duty - sezon 5
Szpieg, który mnie kochał - 1977
Air America - 1990
Podwodny spawacz - Jeff Lemire

gambit krolowej s 1

Gambit Królowej,
(The Queen's Gambit) - 2020;
- sezon 1, 7 epizodów;
- twórcy: Allan Scott, Scott Frank;
- wybrana obsada: Anya Taylor-Joy, Marielle Heller, Harry Melling, Moses Ingram, Janina Elkin, Marcin Dorociński, Chloe Pirrie, Christiane Seidel, Thomas Brodie-Sangster, Bill Camp, Russell Dennis Lewis, Jacob Fortune-Lloyd;
- kategoria: ekranizacja, Netflix, dramat

Zanotujcie sobie co tu będę pisał bo niezmiernie rzadko się zdarza bym chwalił Netflix'a, a jeszcze rzadziej nie mam żadnych uwag do obejrzanego serialu. Filmów na plus praktycznie nie ma.
Beth poznajemy jak jest małą dziewczynka, która trafia do domu dziecka. W nowym miejscu szybko poznaje smak używek, ale także, za sprawą jednego z pracowników technicznych, szachy - grę, którą pokochała od pierwszej partii. Bardzo szybko zaczyna zwyciężać ze swoim nauczycielem i zaczyna rozgrywki solo - tu przydatne są używki. Jak tylko nadarza się okazja to Beth bierze udział w pierwszych zawodach. I w kolejnych.. i w następnych.. i wygrywa, Początkowo jest jej trudno bo szachy to sport typowo męski, ale z czasem zdobywa uznanie środowiska i Beth zyskuje szansę by zmierzyć się z najlepszymi.. z Rosjanami także.. i może tyle o fabule.

gambit krolowej s 1 scena
Gambit Królowej ma świetnie napisany scenariusz, ale przecież wiemy, że i takie rzeczy można zepsuć. W tym serialu wszystko ze sobą znakomicie współgra. Intrygująca i niebanalna fabuła, znakomita realizacja, w której zwrócono wiele uwagi na detale. I to zarówno w charakteryzacji, scenografii jak i w komponowaniu ujęć. I nie jest to przesyt formy nad treścią - jest idealnie wyważone. Do tego mamy bardzo dobry soundtrack i znakomicie dobraną obsadę. Każdy z aktorów miał okazję na tchnięcie życia w dobrze napisane postaci. I nie muszę dodawać, że wszyscy wywiązali się z tego zadania znakomicie.
Wiecie co mi się podobało najbardziej? Przesłanie tej produkcji. Po pierwsze, zawsze warto realizować swoje marzenia i nie należy nikomu pozwolić by nam je odebrał.. a po drugie w życiu najważniejsi są dobrzy ludzie nas otaczają. Bezinteresowne wsparcie to wartość, której nie da się przecenić.
Netflix stworzył serial wybitny i mam nadzieję, że nie popsują tego kręcąc na siłe drugiego sezonu.. a takie pogłoski są.
Oceniam na dziesięć.
dziesięć
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top