"Jesteśmy sami w naszych klatkach zrobionych z własnych wyobrażeń."
Borowik "Wnętrza wypalone lodem"

Nowości na stronie

Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020
Kult - Łukasz Orbitowski
Przyjaciele: Spotkanie po latach
Rob Roy - 1995
Amores perros - 2000
Battle Royale - 2000
Sandman. Tom 4. Pora mgieł
Tytus Andronikus - 1999
Historia przemocy - 2005
Berlin. Tom 1. Miasto kamieni
Za młoda by umrzeć? - 1990
Zabójcza broń 3 - 1992
Solo. Tom 2. Ocaleni z chaosu - Oscar Martin
Previous Next Play Pause

gambit krolowej s 1

Gambit Królowej,
(The Queen's Gambit) - 2020;
- sezon 1, 7 epizodów;
- twórcy: Allan Scott, Scott Frank;
- wybrana obsada: Anya Taylor-Joy, Marielle Heller, Harry Melling, Moses Ingram, Janina Elkin, Marcin Dorociński, Chloe Pirrie, Christiane Seidel, Thomas Brodie-Sangster, Bill Camp, Russell Dennis Lewis, Jacob Fortune-Lloyd;
- kategoria: ekranizacja, Netflix, dramat

Zanotujcie sobie co tu będę pisał bo niezmiernie rzadko się zdarza bym chwalił Netflix'a, a jeszcze rzadziej nie mam żadnych uwag do obejrzanego serialu. Filmów na plus praktycznie nie ma.
Beth poznajemy jak jest małą dziewczynka, która trafia do domu dziecka. W nowym miejscu szybko poznaje smak używek, ale także, za sprawą jednego z pracowników technicznych, szachy - grę, którą pokochała od pierwszej partii. Bardzo szybko zaczyna zwyciężać ze swoim nauczycielem i zaczyna rozgrywki solo - tu przydatne są używki. Jak tylko nadarza się okazja to Beth bierze udział w pierwszych zawodach. I w kolejnych.. i w następnych.. i wygrywa, Początkowo jest jej trudno bo szachy to sport typowo męski, ale z czasem zdobywa uznanie środowiska i Beth zyskuje szansę by zmierzyć się z najlepszymi.. z Rosjanami także.. i może tyle o fabule.

gambit krolowej s 1 scena
Gambit Królowej ma świetnie napisany scenariusz, ale przecież wiemy, że i takie rzeczy można zepsuć. W tym serialu wszystko ze sobą znakomicie współgra. Intrygująca i niebanalna fabuła, znakomita realizacja, w której zwrócono wiele uwagi na detale. I to zarówno w charakteryzacji, scenografii jak i w komponowaniu ujęć. I nie jest to przesyt formy nad treścią - jest idealnie wyważone. Do tego mamy bardzo dobry soundtrack i znakomicie dobraną obsadę. Każdy z aktorów miał okazję na tchnięcie życia w dobrze napisane postaci. I nie muszę dodawać, że wszyscy wywiązali się z tego zadania znakomicie.
Wiecie co mi się podobało najbardziej? Przesłanie tej produkcji. Po pierwsze, zawsze warto realizować swoje marzenia i nie należy nikomu pozwolić by nam je odebrał.. a po drugie w życiu najważniejsi są dobrzy ludzie nas otaczają. Bezinteresowne wsparcie to wartość, której nie da się przecenić.
Netflix stworzył serial wybitny i mam nadzieję, że nie popsują tego kręcąc na siłe drugiego sezonu.. a takie pogłoski są.
Oceniam na dziesięć.
dziesięć
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top