"Przywitaj się z moim małym przyjacielem!"
Człowiek z blizną

male szczescia

Małe szczęścia,
(Le bonheur des uns...) - 2020;
- reżyseria: Daniel Cohen;
- scenariusz: Daniel Cohen, Olivier Dazat;
- wybrana obsada: Vincent Cassel, Bérénice Bejo, Florence Foresti, François Damiens, Daniel Cohen;
- kategoria: komedia, francuskie;

Lea, około 40-letnia niczym się nie wyróżniająca się ekspedientka, wydaje swoją pierwszą książkę. Późny debiut okazuje się być olbrzymim wydarzeniem na rynku wydawniczym, a Lea, w krótkim czasie, staje się bardzo rozpoznawalną osobą. Czy sukces uderzy jej do głowy? Nie, nie o tym jest ten film. Fabuła skupia się wokół jej najbliższych i ich zachowaniu względem coraz popularniejszej pisarki. Postawy są różne i z czasem mocno ewoluują. Każdy może przecież napisać książkę. A ta książka to ma czasem złe recenzje. My też odnosimy sukcesy. Gdyby nie ja to byś nic nie napisała... i tak dalej..

male szczescia scena

Film ma niezbyt wysokie noty, ale to kolejna francuska komedia, która bierze na tapetę ludzkie zachowania, uczucia, postawy. Jest momentami przegadana, ale finalnie się broni. To ciekawa rzecz o poszukiwaniu swojego miejsca w życiu, o spełnianiu marzeń, a przede wszystkim o przyjaźni. Przypomina też, że nigdy nie należy rezygnować ze swoich marzeń i warto być sobą.
Można przecież być szczęśliwym nie porównując się do innych? Prawda? Pamiętajmy, że zazdrość to trucizna, która może zniszczyć nawet najmocniejsze relacje.
Oceniam na pełną siódemkę.
siedem

Na koniec ciekawostka. Akcja jednej ze scen rozgrywa się w księgarni, a w tle są komiksy :D i nawet udało mi się odnaleźć kilka, które są także u mnie na regałach. Błahostka a cieszy.
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top