"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość."
Woody Allen

Nowości na stronie

American Horror Stories - sezon 1
Płaszcz i szpony. Integral I
Viva Maria! - 1965
Ballada o śpiącym lwie - Agata Listoś-Kostrzewa
Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997

diabel wcielony

Diabeł wcielony,
(The Devil All the Time) - 2020;
- reżyseria: Antonio Campos;
- scenariusz: Paulo Campos, Antonio Campos;
- wybrana obsada: Tom Holland, Robert Pattinson, Mia Wasikowska, Bill Skarsgård, Riley Keough, Jason Clarke, Sebastian Stan, Haley Bennett;
- kategoria: thriller, ekranizacja, dramat, Netflix.

Pierwszy film obejrzany w 2021 roku.
Prowincjonalne mieściny gdzieś w Ohio. Powojenna rzeczywistość, w której pełno bogobojnych ludzi, ale także osób, które szukają naiwnych, których będzie można wykorzystać. Bo mamy tu kaznodziejów (w zasadzie dwóch), którzy nie mają skrupułów by czerpać prywatne korzyści kosztem innym. Może to być budowanie własnej pozycji opierając się na kłamstwie, ale także zwykłe wykorzystywanie dziewcząt, które chcą być bliżej boga.. jest też małżeństwo, które lubi robić zdjęcia przypadkowo napotkanym autostopowiczom. Niby nic strasznego, może warto dodać, że dla fotografowanych to zawsze jest ostatnia sesja w życiu?

diabel wcielony scena
Złych ludzi jest więcej... a może właściwszym określeniem jest, że sprawiedliwych, dobrych jest garstka? Człowiek człowiekowi wilkiem? Jaka postawa jest odpowiednia? Twardo walczyć o swoje czy też próbować unikać ciosów? Walcząc nadal jest się dobrym?
Wspomniałem o kilku wątkach w tym filmie i to musi wystarczyć zamiast fabuły. Film głównie operuje znakomitym klimatem, który może przypominać filmy braci Coen, czy też serial Fargo. Klimat jest niesamowity, ale to nie jest największy atut produkcji. Spójrzcie na obsadę - co za dobór nazwisk - od siebie dodam tylko, że wszyscy zagrali na naprawdę dobrym poziomie.
Daję ósemkę
osiem

Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top