"Ludzie samotni zawsze za dużo mówią"
Szalony Piotruś

Nowości na stronie

Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989
Rodzina - Cullen Bunn, Tyler Crook
Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020

kod dedala

Kod Dedala,
(Les Traducteurs) - 2019;
- reżyseria: Régis Roinsard;
- scenariusz: Régis Roinsard, Romain Compingt;
- wybrana obsada: Lambert Wilson, Olga Kurylenko, Riccardo Scamarcio, Sidse Babett Knudsen, Eduardo Noriega, Alex Lawther, Anna Maria Sturm;
- kategoria: thriller, europejskie.

Kod Dedala to seria bardzo popularnych książek. Pragnący zachować anonimowość autor właśnie zakończył trzeci tom. Zapowiada się kryminalny bestseller. Wydawca książki chce by została jednocześnie wydana na kilku rynkach wydawniczych, pozwoli to zminimalizować straty związane z piractwem i z wyjawieniem finałowej intrygi. Wynajmuje dziewięciu tłumaczy i zamyka ich w luksusowym bunkrze. Mają świetne warunki do pracy - odcięci od świata, mają przełożyć finałowy tom cyklu. Pomimo bardzo rygorystycznych środków bezpieczeństwa fragment książki zostaje opublikowany w sieci, a publikujący haker żąda wysokiego haraczu. Wydawca ma przelać kilkadziesiąt milionów euro, jak tego nie zrobi to kolejne fragmenty trafią do Internetu.

kod dedala scena
Kod Dedala to ciekawa intryga rozgrywająca się pomiędzy rzeczywistością, a fikcją literacką. Pomiędzy ideałami a chęcią zarobku. To zdecydowanie może się podobać.. osobiście doczepiłbym się tylko niejasnej fabuły samej książki, ale to detale. Mamy kilka ciekawych zwrotów akcji, które mogą czarować widza. Sam scenariusz jest na dobrym poziomie, ale wykonanie mogło być ciut lepsze.
Daję siedem minus. I paradoksalnie polecam. Coś dla fanów Agathy Christie.

siedem
Poniżej zwiastun

Komentarze

Back to top