"Atrapy rozmów prowadzone palcem po ekranie"
Horyzont - Jakub Małecki

bosch s 5

Bosch,
- sezon 5, 2019;
- twórcy: Michael Connelly, Eric Ellis Overmyer;
- wybrana obsada: Titus Welliver, Troy Evans, Jamie Hector, Lance Reddick, Amy Aquino, Scott Klace, Madison Lintz, DaJuan Johnson, Gregory Scott Cummins, Paul Calderon, Linda Park, Mason Dye, Ryan Hurst, Chris Vance;
- kategoria: Amazon, dramat, kryminał.

Rok 2020 to dla mnie powrót do seriali. Nadrobiłem The Wire i systematycznie kontynuuję oglądanie Bosch - to jest o tyle istotne, że oba seriale mają sporo elementów wspólnych.
Piąty sezon Bosch to w zasadzie trzy dobrze rozbudowane wątki. Harry bierze udział w śledztwie dotyczącym lewego obrotu lekami. Pozornie prosta sprawa szybko się gmatwa, a Bosch ląduje bez wsparcie w obozie grupy organizującej przestępczy proceder. Drugim wątkiem jest stara sprawa. Prokuratura bada jedną z pierwszym spraw Bosch'a. Pojawiły się nowe poszlaki, które sugerują iż policja manipulowała dowodami. Wiecie kto jest głównym oskarżonym? Trzecim głównym wątkiem jest śledztwo Edgar'a w sprawie zabójstwa jednego z informatorów. Wiele wskazuje na to, że sprawa była zaplanowana i że są w nią zamieszani funkcjonariusze. Ten wątek nie znalazł finału w tym sezonie, więc jest szansa, że będzie podstawą szóstego sezonu.

bosch s 5 scena
Wątków oczywiście jest więcej. Bosch to serial, w którym sporo się dzieje, a wszystkie motywy wzajemnie się przeplatają i mają na siebie wpływ. Niewiele jest tak ładnie napisanych serialowych scenariuszy. Niby jest to serial kryminalny, ale jego fabuła wkracza do polityki i mediów - są także poruszane istotne problemy społeczne (w tym sezonie uzależnienie od leków, brak wsparcia dla byłych żołnierzy). Gdybym miał półkę z ulubionymi serialami, a nie mam (brak miejsca i brak polskich wydań płytowych) to pewnie Bosch stałby obok wspomnianego The Wire, SOA, The Shield czy też Chicago Code.

Oceniam na dziewięć
dziewięć
Poniżej zwiastun sezonu

Komentarze

Back to top