"Niektórzy mają tragedię we krwi"
Donnie Darko

Nowości na stronie

Gnat #4: Rose
Odwilż - sezon 1
Pulp - Ed Brubaker, Sean Phillips
Śmierć na Nilu - 2022
Blacksad. Tom 2. Arktyczni
Zaułek koszmarów - 2021
Łasuch. Powrót - Jeff Lemire
Jeźdźcy sprawiedliwości - 2020
Kartoteka 64 - 2018
Sukcesja - sezon 3
Zakazany Port
Sandman. Tom 10. Przebudzenie
Wydział pościgowy - 1998
Gierek - 2022

prawo ulicy s 5

Prawo ulicy,
(The Wire);
- twórcy: David Simon;
- HBO, sezon 5, 2008;
- wybrana obsada: Dominic West, John Doman, Deirdre Lovejoy, Wendell Pierce, Lance Reddick, Sonja Sohn, Seth Gilliam, Domenick Lombardozzi, Clarke Peters, Michael Kenneth Williams, Jim True-Frost, Frankie Faison, Corey Parker Robinson, J.D. Williams, Chad Coleman, Jamie Hector, Aidan Gillen, Clark Johnson, Tom McCarthy, Robert Wisdom, Andre Royo, Tristan Mack Wilds;
- kategoria: dramat, kryminał.

W mieście trwają wielkie finansowe cięcia. Dziura w finansach edukacji sprawia, że inne sfery mocno muszą zacisnąć pasa. Policja również. To obniża morale i przyczynia się wzrostu przestępczości.
McNolty znów pije i coraz bardziej mu przeszkadzają oszczędności w policji. Postanawia działać, z tym że nie do końca legalnie... Skoro policja nie przestrzega zasad to kto to będzie robić? W normalnym mieście media by nagłośniły sprawę, ale w Boltimore gazety mają swoje problemy i dziennikarze wiele zrobią by wypłynąć. I nie chodzi tu o gruntowne śledztwa przeciwko władzy. Korupcja w Baltimore dotyka wszystkich sfer.

prawo ulicy s 5 scena
Marlo marzy o większej karierze. Bycie małym dilerem przestaje wystarczać, a bycie bezkarnym sprawia, że staje się coraz bardziej pewny siebie. Chce znaczyć coś więcej.. Większy rozmach to i mniejsza ostrożność.. Gonią nie tylko kryminalni.. Omar też ma z nim do pogadania.
A ratusz żyje swoimi sprawami... Przecież zawsze trzeba szykować się do wyborów.
Finałowy sezon trzyma wysoki poziom, ale sama końcówka daje pewien niedosyt.. czegoś mi w niej brakło, a może idealistycznie oczekiwałem finału w tonie Soprano, Sons of Anarchy, czy też The Shield.
Oceniam finałowy sezon na mocne dziewięć. I taka też jest nota całego serialu.
dziewięć
Poniżej zwiastun.

Komentarze

Back to top