"Uwielbiam zapach napalmu o poranku."
Czas Apokalipsy

Nowości na stronie

Lodowy szlak - 2021
Oldboy - 2003
Wyprawa do dżungli - 2021
Pośród lasu.Hill House
Lato '85 - 2020
Opowieści z krypty - sezon 1
Saga Winlandzka Tom 4
Ostatni sprawiedliwy - 1996
Zawód: Dziennikarz - 1994
Jackie Brown - 1997
Aż do piekła - 2016
PTSD. Syndrom stresu pourazowego
Wielkie katastrofy XX wieku
Na rauszu - 2020

american gangster

American Gangster - 2007;
- reżyseria: Ridley Scott;
- scenariusz: Steven Zaillian;
- wybrana obsada: Denzel Washington, Russell Crowe, Cuba Gooding Jr., Josh Brolin, Robert C. Kirk, Idris Elba;
- kategoria: gangsterski, biograficzny, dramat, kryminał.

Koniec lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Frank Lucas, czarnoskóry kierowca lokalnego gangstera nie osiągnął za wiele. Przez piętnaście lat szoferował i poznawał zasady, które rządzą przestępczym światem. Po śmierci szefa Frank próbuje wybić się na swoje. Nie chce już nikomu służyć. Ciężką pracą, brutalnością i sprytem zaczyna odnosić sukcesy jako narkotykowy diler. Narkotyki sprowadza z Wietnamu (trwa tam wojna), nie psuje ich jakości, a dodatkowo sprzedaje je poniżej cen rynkowych. Szybko zdobywa władzę, pieniądze, szacunek... i wrogów. Taka działalność nie może pozostać niezauważona. Nawet najsprytniejsi popełniają czasem błędy.

american gangster scena
Po drugiej stronie jest Richie Roberts, gliniarz kierując zespołem, który ma polować na grube ryby narkotykowego świata. Facet z zasadami nie posiadający zbyt wielu przyjaciół. Kontrast pomiędzy światami Frank'a i Richie'go jest olbrzymi. Z jednej strony przepych, zabawa, pieniądze, a z drugiej rozpadająca się rodzina, skromne mieszkanie i praca po godzinach. CI panowie w pewnym momencie się spotkają.. a nawet się polubią.. ale nie uprzedzajmy wypadków.
American Ganster to znakomite kino pokazujące kawałek ciekawej historii, która miała miejsce na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.
Pozycja warta polecenia - daję mocne osiem.

osiem
Poniżej zwiastun produkcji

Komentarze

Back to top