"Jesteś jedynym człowiekiem jakiego kiedykolwiek miałam... Na którym mi zależało. Ale ty być mnie uwięził i wyrzucił klucz, prawda? I nawet bym nie protestowała."
Dawno temu w Ameryce

Nowości na stronie

Władca księgi - 1994
Wiedźmun. Tom 2.  Przed wyprawą zbierz drużynę
Batman. Mroczne zwycięstwo
Zadzwoń do Saula - sezon 3
Frantic - 1988
Wiele śmierci Laili Starr
Miki. Szalone przygody
Wielka wyprawa Muppetów - 1979
Parker, Tom 1
Pracownik miesiąca - 2022
Mglisty Billy i Dar Ciemnowidzenia
Biały szum - 2022
Czas wolny w PRL
Terapia bez trzymanki - sezon 1

martwa strefa

Martwa strefa,
(The Dead Zone) - 1983;
- reżyseria: David Cronenberg,
- scenariusz: Jeffrey Boam,
- wybrana obsada: Christopher Walken, Brooke Adams, Martin Sheen, Tom Skerritt, Herbert Lom;
- kategoria: adaptacja, thriller, science-fiction, Castle Rock.

Adaptacja powieści Stephena Kinga.
Wracający od narzeczonej Johnny ma poważny wypadek samochodowy. Gdy się budzi dowiaduje się, że był w śpiączce pięć długich lat. Teraz nie ma dziewczyny, pracy, a na dodatek musi nauczyć się na nowo chodzić.
Odkrywa też w sobie pewien dar. Potrafi czytać przyszłość, czasem przeszłość ludzi, których dotyka. Niektórzy mówią, że to dar od Boga, ale Johhny niekoniecznie się z tym zgadza. Twierdzi, że za każdym razem jak używa swoich umiejętności to czuje jakby umierał. Obcuje z ciemnością. Dlatego też zmienia miejsce zamieszkania i próbuje żyć normalnie. Trudno jednak żyć nie dotykając ludzi.. Poznawanie przyszłości czasem ratuje życie, ale też stawia pytanie jak zmienić to co wydaje się nieuchronne? Czy można to zmienić?

martwa strefa scena
Martwa strefa oferuje ciekawą fabułę, lekko 'ciasny' klimat i bardzo fajną grę aktorską. Świetnie wypada na ekranie relacja pomiędzy Johhnym (Walker) a Sarah (Adams) - byłą narzeczoną,..
Ciekawostka - Johhny pomaga rozwiązać sprawę zabójcy z Castle Rock - to fikcyjne miasteczko często pojawia się w twórczości King'a, ale w Martwej Strefie pojawiło się po raz pierwszy.

Oceniam na mocne siedem.
siedem
Poniżej zwiastun

Back to top