"To nie tak, że boję się um­rzeć. Po pros­tu nie chciałbym być w pob­liżu, kiedy to się stanie."
Woody Alleny

Nowości na stronie

Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989
Rodzina - Cullen Bunn, Tyler Crook
Jeden gniewny człowiek - 2021
Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020

bosch s 4

Bosch,
- sezon 4, 2018;
- twórcy: Michael Connelly, Eric Ellis Overmyer;
- wybrana obsada: Titus Welliver, Sarah Clarke, Madison Lintz, Lance Reddick, Amy Aquino, DaJuan Johnson, Paul Calderon, Linda Park, Arnold Vosloo, Tamberla Perry, Jamie McShane;
- kategoria: Amazon, dramat, kryminał. 

Zostaje zamordowany prawnik specjalizujący się w sprawach przeciwko policji. Dzieje się to tuż przed sprawą, która może wykazać iż niektórzy policjanci stosują niedopuszczalne tortury. Sprawa jest wyjątkowo napięta, bo wiele wątków wskazuje, że sprawca może być policjantem. W mieście trwają demonstracje, które w każdej chwili mogą zamienić się w zamieszki pod szyldami Black Lives Matter. Na czele zespołu mającego wyjaśnić sprawę staje Bosch, policjant działający często na granicy prawa. Ten wybór budzi zastrzeżenia, ale z drugiej strony Bosch jest gliną, który nie będzie miał problemu z oskarżeniem innego policjanta. Pod tym względem Bosch'owi można w pełni zaufać.
Drugim przewodnim wątkiem jest działalność eksżony Bosch'a. Kobieta pracuje dla FBI i z czasem ta praca może okazać się bardzo niebezpieczna.. dla niej i jej najbliższych.

bosch s 4 scena
Czwarty sezon serialu trzyma poziom. Mamy dwa ciekawe wątki i bogate tło. Naciski polityczne, spory pomiędzy funkcjonariuszami i skomplikowany układ społeczny. To tylko tło dla nieźle rozpisanych bohaterów pierwszoplanowych. Są wyraziści a ich działania wzbudzają emocje u widza.. innymi słowy jest wszystko co powinno występować w dobrym serialu policyjnym. Bosch i ostatnio recenzowany S.W.A.T. to dwie skrajne ligi. Bosch wyznacza kierunek.
Oceniam na dziewięć. Notę podnosi klimatyczna czołówka.
dziewięć

Poniżej zwiastunKomentarze

Back to top